تازه ترین ها

جنایات دشمن مشترک بر حریم معارف در سه ماه گذشته

جنایات دشمن مشترک بر حریم معارف در سه ماه گذشته

بتاریخ ۳۰ اکتوبر در سلسله بربریت و وحشت آشکار بر هموطنان ملکی شب هنگام ساعت ۱ نیمه شب اشغالگران آمریکایی و قاتلان کرایه شده آنها بر مدرسه مولوی موسی خان در منطقه قلعه سربلند از مربوطات ولسوالی مفتوحه واغظ ولایت غزنی چاپه زدند.

نیروهای دشمن انسانیت در این چاپه که توسط هیلی کوپترها بر مدرسه انجام دادند، ۷ تن از شاگردان مدرسه را به شهادت رساندند.

بتاریخ ۱۴ اکتوبر اشغالگران صلیبی یک مدرسه را در ساحه استیشن ولسوالی سنگین ولایت هلمند بمبار کردند که در نتیجه ۴ شاگرد خوردسال مدرسه به شهادت رسیدند.

بتاریخ ۱۴ اکتوبر دشمن مزدور یک مدرسه دینی بنام خالد بن ولید را در منطقه لودینان مربوط ولسوالی سنگ آتش ولایت بادغیس بمبار کردند که همه لوازم مدرسه را با خود بردند.

بتاریخ ۱ اکتوبر عساکر اشغالگرا آمریکایی و کماندوهای اجیر ساعت ده و نیم نیمه شب پنجشنبه بر منطقه یخچال ولسوالی گرشک ولایت هلمند چاپه زدند.

اشغالگران و مزدوران بر یک مدرسه دینی حفاظ کودکان در منطقه چاپه زده، شاگردان را از مدرسه بیرون کرده و از بردن کتاب ها منع کردند و مدرسه را با بمب منفجر کردند که ۴۰ نسخه قرآن مجید همراه با کتب دینی دیگر و یک مسجد نیز به شهادت رسید. انالله واناالیه راجعون.

بتاریخ ۳۰ نومبر در سلسله مظالم اشغالگران و مزدوران بر هموطنان ملکی شب هنگام ساعت ۹ اشغالگران وحشی بر مدرسه نورالمدارس در قریه علیزوی در منطقه مستوفی مربوط ولسولای شلگر ولایت غزنی چاپه زدند که تا ساعت ۲ نیمه شب ادامه یافت.

در این حمله وحشیانه اشغالگران حیوان صفت کتب خانه مدرسه را تخریب کردند، ۲ موتر شخصی را آتش زده و دروازه های خانه ها را نیز با بمب منفجر کردند.

همچنین یکتن بنام حاجی نصیر را نیز به شهادت رسانده و ۲ تن دیگر از باشندگاه قریه و مدیر اداری مدرسه و آشپز را دستگیر و با خود بردند.

بتاریخ ۲۳ نومبر دشمن مزدور ساعت ۴ عصر بر یک مدرسه دینی در فیروزکوه ولایت غور چاپه زدند و کتب دینی و قرآن مجید را پاره پاره کردند.

عساکر ظالم بر مدرسه مجمع العلوم در منطقه خرمرده چاپه زدند و علاوه بر بی احترامی به کتب دینی آنها را پاره پاره کردند.

بتاریخ ۱۵ نومبر عساکر اجیر بر مدرسه جامعه اسلامیه در منطقه شرشرک ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ چاپه زدند. و در شعبه دارالحفاظ که شاگردان خوردسال در آن بودند، وارده شده شاگردن را لت و کوب کرده و یک یک حافظ خوردسال را با برجه زخمی کردند و همچین دروازه های اتاق ها را شکستاندند.

بتاریخ ۱۱ نومبر عساکر اجیر عساکر داخلی بر مدرسه و مسجد در منطقه ینگی قلعه ولسوالی چمتال ولایت بلخ چاپه زدند، مدرسه و مسجد را تعطیل کرده و از رفتن شاگردان به مدرسه و مردم به مسجد جلوگیری کردند.

بتاریخ ۷ نومبر نیروهای دشمن مشترک در جریان چاپه ۵ تن از حفاظ یک مدرسه دینی در ولسوالی جغتو ولایت میدان وردک را به شهادت رساندند.

این وحشت در مدرسه ضیاءالعلوم در قریه اختوم ولسوالی جغتوی این ولایت رخ داد. اشغالگران وحشی و قاتلان کرایه شده آنها ۵ تن از حفاظ کرام بنام های قاری حامد، قاری ذبیح الله، قاری فضل محمد، قاری مبشر و طالب محمد نسیم را با وحشت تمام به شهادت رساندند.علاوه بر این کتابخانه مدرسه که مملو از کتب دینی و قرآن کریم بود را آتش زده، حریق کردند.

بتاریخ ۳ نومبر عساکر اشغالگر آمریکایی و مزدوران داخلی مشترکا بر مدرسه سراج العلوم در منطقه وچ غرک مربوط مرکز ولایت پکتیا چاپه زدند، بر اساس معلومات اولیه عساکر در هنگام وارد شدن به مدرسه دروازه ها و پنجره ها را شکستانده و به تعمیر مدرسه نیز زیان رسانده اند و بشمول استادان مدارس تعدادی از باشندگان منطقه را نیز دستگیر و با خود برده اند.

بتاریخ ۴ دسمبر یک باب مکتب از سوی شبکه جاسوسی دشمن مزدور در منطقه قلعه زمان مربوط شهر فراه آتش زده شد. مسئولین تعلیم و تربیه می گویند که این کار از سوی دشمن برای بدنام نمودن مجاهدین صورت گرفته است.

مجاهدین امارت اسلامی رویداد مذکور را نکوهش کرده و تلاش دارند که عاملین اصلی آن را شناسایی و دستگیر کنند.
بتاریخ ۵ دسمبر حوالی یک بجه چاشت اربکی های شرور یک حافظ مدرسه را که چند روز پیش زخمی شده بود، به شکل وحشیانه یی شهیدکردند و یک کودک دیگر را زخمی نمودند. این رویداد در قریه شنکی مربوط ولسوالی گیلان ولایت غزنی رخ داده است.
بتاریخ ۸ دسمبر اشغالگران و اجیران مزدور آنها بر مدرسه امدادالعلوم در قریه لتکو مربوط مرکز ولایت خوست چاپه زدند. براساس گفته های مسئولین تعلیم و تربیه، طالبان مدرسه را تا صبح در هوای سرد بیرون ایستاد کرده بودند. و همه چیز آنها را چور کردند. حتی موبایل هایشان را از آنها گرفته و صبح روز بعد ۵ شاگرد را با خود بردند.که بعدا با وساطت مردم منطقه ۴ تن را دوباره رها کردند اما یکتن هنوز هم در نزد آنها زندانی است.

بتاریخ ۱۲ دسمبر قومندان شاهراه عبدالله همراه با تانک های خود بر مدرسه جامعه اسلامیه در منطقه شرشرک ولسوالی چهاربولک یورش برده و مدرسه و تعمیر مسجد را زیر آتش گرفته و مرمی های زیادی را فیر کرد که لله الحمد به کسی زیان نرسید. بزرگان قومی منطقه پیش قومندان عبدالله رفته و از او خواستند که از اینگونه کارهای خود دست بردارد.

بتاریخ ۱۵ دسمبر مزدوران شبکه جاسوسی در منطقه کاریز مربوط لشکرگاه مرکز ولایت هلمند بر یک مدرسه دینی چاپه زدند که در نتیجه مولوی محمد شفیق ناظم مدرسه را با خود برده  و ۱۲ ساعت بعد او را به شکل بی رحمانه یی به شهادت رساندند. انالله واناالیه راجعون
بتاریخ ۱۹ دسمبر دشمن مشترک بر مدرسه قاری حمید در لعل پور چاپه زده و مدرسه را حریق کردند. براساس خبر اشغالگران و مزدوران آنها نیمه شب ساعت ۱۰ بر منطقه چیکنور مربوط ولسوالی لعل پور چاپه زده و مدرسه مذکور را آتش زده، سوزاندند.

بتاریخ ۲۰ دسمبر عساکر اداره مزدور ۲ تن از طالب العلمان که می خواستند در مسابقات تقریری که از سوی کمیسیون تعلیم و تربیه در غنی خیل ولسوالی بهسود دایر شده بود، شرکت کنند، دستگیر کردند. که دو روز بعد با ضمانت محاسن سفیدان رها شدند.

بتاریخ ۲۲ دسمبر مدیر لیسه سلوزی در ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار از سوی داعشی های خوارج ذبح گردید و روز دوم جسدش را به بزرگان قوم سپردند.

براساس گفته های مسئولین امور تعلیمی مدیر مذکور به اتهام همکاری با مجاهدین امارت اسلامی به شکل بی رحمانه یی به شهادت رسانده شده است.

بتاریخ ۲۳ دسمبر در حمله طیاره درون اشغالگران قاری رسول خان ولد عبدالله خان شاگرد مدرسه دینی در منطقه زیارت عمر اکا مربوط ولسوالی سروبی ولایت پکتیکا به شهادت رسید.

بتاریخ ۲۵ دسمبر طیارات اشغالگران بر خانه ها و بازار منطقه ده بابا مربوط ولسوالی کجکی ولایت هلمند بمباری کردند که در نتیجه ۳ شاگرد مدرسه، یک چوکیدار و ۳ فرد ملکی به شهادت رسیدند. انالله واناالیه راجعون

بتاریخ ۲۵ دسمبر مسئولین تعلیم و تربیه ولسوالی چمتال ولایت بلخ می گویند که یک مدرسه در قریه روزگانی اعمار شده بود که پیش از افتتاح آن، عساکر دشمن اجیر بر آن یورش برده و در آنجا قرارگاه درست کردند.

Related posts