شنبه ، 24 آگوست ، 2019

چهارم ثور ؛ روز ارتحال ملکوتی عمر ثالث

چهارم ثور ؛ روز ارتحال ملکوتی عمر ثالث

سلمان رحیمی هروی

شش سال پیش در چنین روزی، خاک افغانستان یکی از بهترین و صادق ترین فرزندان امت اسلامی را در دل خود جای داد.

آن فرزندی بت شکن که شریعت اسلامی را در روی زمین جاری ساخت و لشکر تحت فرمان او با نیروی ایمانی در برابر لشکرهای قدرتمند صلیب رزمیدند و خاک افغانستان را برای امریکایی های  مستبد و متحدان شان، که در اوج استکبار و استعمار قرار داشتند، به گورستان تبدیل کردند.

بلی، آن شخصیتی که جهان به نام ملا محمد عمر مجاهد – رحمه الله – می شناسد، یقینا الگوی مورال بخش و قابل افتخار مبارزان و مجاهدان امت اسلامی در عصر امروزی بود و است.

او رهبری بود که دژ تسخیر ناپذیر و قلعه پولادینی بنام امارت اسلامی ساخت که مهاجمان غربی با همه نیروی بزرگ و امکانات بی حساب، در برابر آن عاجز آمدند و بالاخره به شکست خود اعتراف کردند.

امیرالمؤمنین ملا محمد عمر مجاهد – رحمه الله – زندگی فقیرانه ای داشت، همانگونه که عمر نام داشت، حیات و سیرت عمر فاروق – رضی الله عنه – را دنبال می کرد.

آن قائد فقید مسلمان ها، اهداف والای داشت که تاریخ فاتحان نامدار اسلام را در ذهن تازه می نمود. واقعا جرات و شهامت او درین عصر کنونی بی نظیر بود.

او مردانه وار زیست و مردانه وار رفت، اما رسیدن به اهداف ناتمام او وجیبهء ما و شما فرزندان مسلمان این مرز و بوم است. باید با جان و مال خود در پی تحقق آن اهداف مقدس که همانا پایان اشغال کشور، اعاده نظام اسلامی در کشور و همدردی و غمخواری مسلمان های جهان است، باشیم.

ما و شما راه طولانی ای را پیش رو داریم، باید گوش به فرمان بزرگان خود داده راه آن مرد تاریخ را دنبال بکنیم. اخلاص، صداقت و پرهیزگاری، ما و شما را درین راستا همکاری می کند و نصرت پروردگار را به سوی ما و شما جلب می کند.

باید صادقانه و صمیمانه در سائر عرصه ها زیر لوی سفید امارت اسلامی به مبارزه خود ادامه دهیم و نظام مستقل اسلامی را که ضامن صلح، رفاه و خوشحالی مردم رنج دیده ما باشد، به ارمغان آوریم.

ما باید تا رسیدن به چنین روز میمون، مخالصانه سعی بکنیم و ثابت بسازیم که شاگردان راستین عمر ثالث – رحمه الله – هستیم.

Related posts