سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

راپور/ جریمۀ تعیین شده و تلفات وارده به مردم ملکی از سوی اربکی های ظالم در نجراب کاپیسا

راپور/ جریمۀ تعیین شده و تلفات وارده به مردم ملکی از سوی اربکی های ظالم در نجراب کاپیسا

بتاریخ ششم جدی سال ۱۳۹۷ هـ ش مصادف با ۱۹ ربیع الثانی سال ۱۴۴۰ هـ ق (اربکی ها) ملیشه های اداره کابل در مناطق افغانیه دره، پچغان دره و غین دره مربوط ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا عملیات آغاز کردند.

در فصل سرما و یخبندان شدید، فیر و انداخت های بی حد او اندازۀ سلاح های ثقیله از سوی دشمن، خانه ها، مساجد، مدارس و اماکن عام المنفعه را تخریب و زیان های شدید وارد کرد.

خانه های که در جریان جنگ از سوی باشندگان آن رها شده بودند، اربکی ها در آنجا سنگر درست کردند و برای گرم کردن خود، سامان و مواد موجود در خانه ها را سوزاندند حتی غالی،بالشت و توشک ها را نیز سوزانده و عده یی را جمع کرده با خود بردند.

عملیات افراد مسلح رژیم کابل در مناطق مذکور تا دو ماه جریان داشت و به گناه اینکه قبلا در این مناطق مجاهدین موجود بودند، با مردم منطقه برخورد شدید و غیرانسانی صورت گرفت و بر هر خانه جریمه مقرر کردند. قومندان هر ساحه کوشش می کرد که وسایل، مهمات و پول نقد خود را از دیگری (قومندان رقیب خود) بیشتر کند، بناء از هر خانه بزور جریمه نقدی می گرفتند.

این عملیات وحشتناک را طاهر صافی که وزیر مشاور اشرف غنی است از سوی حکومت منظور کرد و از سوی آمر عبدالهادی، قومندان عبدالحکیم اخندزاده (قومندان ظالم و حشی تگاب)، قومندان عبدالله خان، قومندان گل اکبر، قومندان عبدالجبار، قومندان خان آغا، قومندان بارالله و حاجی خوشحال شروع  شده، صورت گرفت.

در ساحات یاد شده لیست کوتاه از جریمه های ظالمانه وحشی دشمن به شرح ذیل است:

لیست مذکور را از اینجا داونلود کنید

Related posts