یکشنبه ، 25 آگوست ، 2019

جهاد در رمضان

جهاد در رمضان

تاریخ اسلام شاهد است که مسلمان ها بیشتر فتوحات را دران معرکه های جهادی بدست آورده اند که در ماه مبارک رمضان در برابر کفار و همکاران آن ها انجام داده اند.
پیامبر اکرم – صلی الله علیه وسلم – بسیار دوست می داشت که مسلمان ها درین ماه پر فضیلت در غزوه ها و سرایا سهم بگیرند. زیرا روزه از بزرگ ترین عبادات فرضی است و می باید که جهاد نیز همچون دیگر عبادات مهم درین ماه انجام یابد. اجر و ثواب عبادات درین ماه هفتاد چند می باشد.
از همینست که بیشتر معرکه های بزرگ اسلام درین ماه رخ داده است و مسلمان ها فتوحات بزرگی را نیز درین ماه از آن خود ساخته اند.

به طور نمونه :
غزوه بدر به تاریخ ۱۷ رمضان سال دوم هجری به وقوع پیوست.
مکه به تاریخ ۱۰ رمضان سال هشتم هجری فتح شد.
معرکه و فتح قادسیه در ماه رمضان سال پانزدهم هجری به سرکردگی سعد بن ابی وقاص – رضی الله عنه – انجام شد.
اندلس در ماه رمضان سال ۹۲ هجری به قیادت طارق بن زیاد – رحمه الله – فتح شد.
فتح عظیم شهر زلاقه (هسپانیای امروزی) در ماه رمضان سال ۴۷۹ هجری از آن مسلمان ها شد.
همچنان معرکه های زیادی دیگری در ماه رمضان انجام یافت و مسلمان ها به فتوحات بزرگی نائل شدند.

از همین است که مجاهدین امارت اسلامی در ماه مبارک رمضان بیشتر از ماه های دیگر، حملات زیادی را در برابر امریکایی های اشغالگر و مزدوران آنان به راه می اندازد. زیرا این سنت پیامبر – صلی الله علیه و سلم – و درس تاریخ اسلامی است.

متاسفانه، بعضی علما برای اغراض شخصی شان و به فرمان دشمن، از مجاهدین می خواهند که عملیات های شان را در ماه رمضان متوقف بسازند و این را احترام ماه رمضان می دانند. حال اینست که احترام روزه، ترک جهاد نه بلکه توجه کامل به جهاد است. زیرا پیامبر – صلی الله علیه وسلم – این کار را انجام داده است.

چنانکه جهاد عمل فرض و بهترین عبادت است و انجام دادن آن در ماه رمضان بیشتر از دیگر اوقات ثواب دارد، مجاهدین امارت اسلامی مبارزه مقدس جهادی شان را به نیت انجام دادن یک عبادت بزرگ درین ماه مقدس دوام می دهند، تا ملت مظلوم خود را از وحشت دشمن نجات بدهند. مجاهدین کاملا متعهد هستند که در برابر زندگی مردم ملکی در رمضان و غیر رمضان حتما از احتیاط کار می گیرند.

Related posts