تازه ترین ها

ولسوالی چهارسدۀ ولایت غور و پوسته های امنیتی در ولایات پکتیا، پکتیکا، زابل و سرپل فتح گردیده است

ولسوالی چهارسدۀ ولایت غور و پوسته های امنیتی در ولایات پکتیا، پکتیکا، زابل و سرپل فتح گردیده است

در جریان عملیات ” الـــفـــتــح ” شب گذشته تعمیر مرکز ولسوالی چهارسده ولایت غور، تعمیر قومندانی این ولسوالی و تمام ملحقات نظامی و ملکی آن از سوی مجاهدین امارت اسلامی فتح گردیده است .

قابل یاد آوری است که مرکز ولسوالی از دیروقت به این سو در تحت محاصره و حملات مجاهدین قرار داشت که در این جریان، شب گذشته نیروهای دشمن از طریق هوا  از ولسوالی مذکور پا بفرار گذاشتند و ولسوالی بطور کامل به کنترل کامل مجاهدین در آمد .

از طرف دیگر دیشب یک پوستۀ امنیتی دشمن اجیر در منطقۀ مریان ولسوالی متاخان ولایت پکتیا از سوی مجاهدین فتح گردیده است .

در این عملیات ۹ تن اربکی جابجا کشته شده اند و یک تن دیگر زنده به اسارت مجاهدین در آمده است و تمام سلاح و مهمات دشمن به دست مجاهدین در آمده است .

در یک واقعه دیگر دیشب یک پوستۀ امنیتی دشمن در منطقۀ سور از مربوطات ولسوالی زرمت ولایت پکتیا از بین برده شده است .

در این پوسته نیز ۶ تن پولیس و ۴ عسکر نیروهای کمکی کشته شده اند و ۲ تانک شان نیز منهدم گردیده است .

در ولسوالی احمد آباد ولایت پکتیا نیز دیشب یک پوستۀ دشمن از بین برده شده است و ۶ تن پولیس اجیر در آن کشته و زخمی شده اند.

در یک واقعه دیگر شب گذشته در منطقۀ قشقری از مربوطات مرکز ولایت سرپل یک پوستۀ دشمن فتح گردیده است و ۸ تن عسکر اجیر در آن کشته شده و ۴ تن دیگر زخمی شده اند و ۳ تن هم زنده به اسارت مجاهدین در آمده اند و ۱۰ میل سلاح مختلف النوع از آنان به دست مجاهدین در آمده است.

همچنین شب گذشته در منطقۀ کجیرخیل ولسوالی شاه جوی، یک پوستۀ دشمن فتح گردیده است که البته از تلفات وارده به دشمن اطلاع دقیقی تا کنون در دست نیست.

قاری یوسف احمدی سخنگوی امارت اسلامی

۸/۹/۱۴۴۰هـ ق

۲۳/۲/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۵/۱۳م

Related posts