تازه ترین ها

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد وحشت زندان پلچرخی

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد وحشت زندان پلچرخی

با تاسف بسیار آگاهی یافتیم که روز گذشته، هموطنان زندانی ما در زندان پلچرخی، که هیچگونه اسلحه، وسایل جارحه و دیگر اشیای مضره در اختیار نداشتند مورد فیر و حمله عساکر اداره کابل قرار گرفتند که از اثر آن ده ها تن زندانی شهید و زخمی شدند.
امارت اسلامی این عمل بزدلانه را به شدت تقبیح نموده و آنرا خلاف تمام اصول انسانی و بین المللی می داند.
فیر بر زندانی های مظلوم، کشتن و زخمی کردن آنان به هیچ صورت قابل توجیه نیست، بلکه به ضعف نهایی دشمن تعبیر می شود.
ما درین مورد از تمام ادارات بشری، نهادهای حقوقی و جامعه جهانی جداً می خواهیم که مسئولیت خود را ایفا کرده، این واقعه وحشیانه را تقبیح نمایند، در مورد از اداره کابل خواهان توضیحات شوند و برای جلوگیری از چنین واقعات المناک در آینده، گام های عملی و جدی را بردارند، البته اگر درین مورد به گونه عملی نمی توانند کاری بکنند، پس از امارت اسلامی هم در موارد مربوط امید همکاری نداشته باشند.
امارت اسلامی به حیث نیروی مدافع و غمشریک ملت خود تأثرات عمیق خود را در این واقعه ابراز می دارد، برای شهدا جنت الفردوس و برای زخمی ها شفای عاجل را استدعا دارد.
همچنان خود را با خانواده های زندانیان متضرر، غم شریک می داند و وعده می سپارد که انتقام هموطنان مظلوم خود را از دشمن متکبر، بزدل و نامرد در فرصت های مناسب می گیرد. ان شاء الله
امارت اسلامی در مورد برخورد نامناسب، بی باک و اعمال ضد بشری در زندان های اداره کابل و امریکایی ها بارها اظهار نگرانی نموده است، که برخلاف اصول، تعهدات و مکلفیت های بین المللی با زندانیان برخورد ظالمانه صورت می گیرد، حقوق شان سلب می شود، محیط زندگی شان نامناسب می باشد، زندانیان بیمار تداوی نمی شوند. زمینه دیدار با خانواده های شان به زمان خود مساعد نمی گردد و گاهی دشمن انتقام شکست و تلفات خود در میدان های جنگ را از زندانیان دست بسته می گیرد، که رویداد دیروزی زندان پلچرخی دلیل روشن این واقعیت است.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۱۰/۹/۱۴۴۰ ه ق
۲۵/۲/۱۳۹۸ ه ش – ۱۵/۵/۲۰۱۹ م

Related posts