یکشنبه ، 25 آگوست ، 2019

نیروهای اشغالگر و اجیران شان در چند ولایت کشور ۴۰ تن از افراد ملکی را شهید و زخمی کردند

نیروهای اشغالگر و اجیران شان در چند ولایت کشور ۴۰ تن از افراد ملکی را شهید و زخمی کردند

در سلسله جنایات جنگی و کشتن افراد ملکی، اشغالگران امریکایی و اجیران داخلی شان در ولایات قندهار، هلمند، فراه، غرنی و غور چندین خانۀ مردم ملکی را بمباردمان و تخریب نموده و ۴۰ تن از مردم ملکی را شهید و زخمی کرده اند.

واقعه اول شب گذشته در منطقۀ البک کاریز ولسوالی شاه ولیکوت ولایت قندهار هنگامی رخ داد که اشغالگران امریکایی و عساکر اجیر بالای خانه های مردم ملکی دست به عملیات شبانه زده و با زیرپا گذاشتن حریم شخصی وخانوادگی، درب های خانه های مردم را شکستانده و سپس خانه های مردم را مورد تفتیش و تلاشی قرار دادند.

نیروهای وحشی در این جریان پول و اموال قیمتی مردم را با خود برده و موتر و دیگر وسایل شخصی شان را خارج ساخته و سپس از بین بردند و در هنگام رفتن بالای مردم فیر گشودند که در اثر آن ۵ تن مرد و ۲ زن جابجا بشهادت رسیده و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

واقعه دوم در مناطق تپه سادات، عبدالله خیل، تودنک و نوآباد ولسوالی فراه رود ولایت فراه رخ داد که اشغالگران توسط طیاره بی پیلوت چند حملۀ هوایی انجام دادند که در اثر آن ۳ تن دکان دار که در موترشان سوار بوده و بسوی خانه های شان در حرکت بودند، جابجا بشهادت رسیدند و ۲ تن برادر تنی ( محمدعلی و احمد ) در یک جای دیگر در کشت زارهای شان بشهادت رساندند و خانه های مردم، فصل های گندم و باغ های مردم را نیز تخریب کردند.

در واقعه سوم در منطقۀ سیدان ولسوالی گریشک، شب گذشته اشغالگران امریکایی و اجیران شان بالای خانه های مردم عملیات شبانه انجام دادند که در این جریان دروازه های خانه های مردم را شکسته و اموال قیمتی مردم را چور کردند و مردم بی دفاع ملکی را مورد لت و کوب شدید قرار دادند.

نیروهای دشمن بالای خانه های مرد بمباردمان نیز انجام دادند که در اثر آن ۶ تن زن  و طفل بشهادت رسیده و ۱۰ تن زن و طفل دیگر زخمی شدند که زخمی ها به شفاخانه ایمرجنسی لشکرگاه انتقال داده شده اند .

در همین حال پری شب نیروهای امریکایی و اجیران شان در منطقۀ قلعه گز ولسوالی گریشک دشت به عملیات مشابه زده و ۹ تن مردم ملکی را در آنجا نیز شهید و زخمی شدند .

در یک واقعه دیگر حوالی عصر روز گذشته در منطقۀ میلنی کلی در مربوطات ولسوالی گیرو ولایت غزنی،  اشغالگران امریکایی مردم ملکی را هدف بمباردمان قرار دادند که در اثر آن یک فرد ملکی (شراف الدین ولد فیض محمد ) جابجا بشهادت رسیده است .

در یک واقعه دیگر شب گذشته در مناطق اورزه، شالیزه و زیوچ مرکز غزنی و همچنین در مناطق عالم قلعه، لغوات و شاگل خیل لسوالی دهیک نیروهای وحشی اشغالگر بالای خانه ها، کشت زارها و باغ های مردم بمباردمان کردند که در اثر آن به مردم ملکی زیان سنگین مالی و جانی وارد گردیده است .

این جنایات در حالی انجام گرفته است که روز گذشته در منطقۀ سمک ولسوالی دولتیار ولایت غور، نیروهای اجیر بالای قریه توسط توپ های دیسی انداخت کردند که در اثر آن یک باب مسجد و چندین خانه تخریب و متضرر گردید.

جنایات مذکور از سوی اشغالگران بطور قصدی و عمدی انجام می گیرد و از آنجائیکه زورشان به مجاهدین در میدان جنگ نمی رسد، انتقام شان را از مردم عام افغان با ارتکاب این جنایات می گیرند.

 

قاري محمد یوسف احمدی سخنگوی امارت اسلامی

۱۵/۹/۱۴۴۰هـ ق

۳۰/۲/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۵/۲۰م

Related posts