پنجشنبه ، 22 آگوست ، 2019

هلمند : نیروهای وحشی دشمن در گریشک، بازار باریگل و سنگین ۱۲ تن از مردم ملکی را شهید و زخمی کردند

هلمند : نیروهای وحشی دشمن در گریشک، بازار باریگل و سنگین ۱۲ تن از مردم ملکی را شهید و زخمی کردند

از ولایت هلمند خبر رسیده است که نیروهای اشغالگر و اجیران شان در سلسله جنایت های شان دیشب حوالی ساعت ۱۰ بجه، در منطقۀ زمبلی ولسوالی سنگین دست به عملیات شبانه زده اند که مجاهدین بر آنان حملات شدیدی را آغاز نمودند و طیاره های دشمن قادر به نشستن نشده و از آنجا پا بفرار گذاشتند .

دشمن از منطقه مذکور فرار کرده و به منطقۀ آدم خان فرود آمده و دست به عملیات زده است و در این جریان خانه های مردم ملکی را مورد تفتیش و تلاشی قرار داده و مردم ملکی را مورد آزار و اذیت شدید قرار داده اند و ۲ فرد ملکی را با خود برده اند و حوالی ساعت ۳ بجه از ساحه خارج شده اند.

دشمن در این عملیات ساحه را هدف بمباردمان قرار داده است که در اثر آن ۳ تن دهقان و دو تن مردم ملکی دیگر جابجا بشهادت رسیده و دو تن لوگری نیز زخمی شده اند.

خبر دیگری نیز می رساند که دیشب حوالی ساعت ۸ بجه، طیاره درون اشغالگران ودر منطقۀ ماندۀ ولسوالی سنگین یک موتر مردم ملکی را هدف قرار داده است که در اثر آن موتر تخریب گردیده است و ۵ تن از مردم ملکی ( محمد ولد سیدگل، غلام محمد ولد محمدهاشم ، محمد ولد احمد و غازی محمد ) جابجا بشهادت رسیده اند. انالله واناالیه راجعون

در همین نیروهای دشمن متشکل از عساکر اردوی اجیر، پولیس مزدور و ملیشه های وحشی اربکی صبح روز گذشته حوالی ساعت ۹ بجه، میان ولسوالی های مارجه و نادعلی بر بازارباریگل یورش برده اند و علاوه بر یک موتر و ۱۵ عراده موترسایکل، لک ها پول نقد و اموال قیمتی مردم را چور کرده و با خود برده اند و یک موتر مردم را نیز حریق کرده و مردم ملکی را مورد لت و کوب شدید قرار داده اند.

پس از آن مجاهدین از واقعه اطلاع یافته و خود را به محل واقعه رسانده و بر دشمن حمله نمودند که در اثر آن ۳ تن عسکر اجیر کشته  وزخمی شده و متباقی موفق بفرار شدند .

۲۰۱۹/۵/۲۸

Related posts