پنجشنبه ، 22 آگوست ، 2019

یادآوری های چندی به منتقدان کانفرانس مسکو

یادآوری های چندی به منتقدان کانفرانس مسکو

فاتح افغان // ترجمه : حبیب زاده

دشمنان امارت اسلامی همواره در تلاش این هستند که نقص یا عیبی را در بزرگان امارت اسلامی پیدا بکنند، تا ازان برای بدنامی آن ها استفاده بکنند، مجاهدین و افغان ها را زیان مند و نهایتاً این صف متحد و شکست ناپذیر جهادی را آسیب برسانند.

آن ها برای این هدف شوم از هیچگونه پروپاگند و انتقاد های بی جا دریغ نمی کنند، به طور نمونه ؛ در مورد سفر هیئت امارت اسلامی به مسکو بر علاوه از نقدهای دیگر، یک نقد این هم بود که بزرگان طالبان در جریان کانفرانس به پرسش های آن ژورنالستان زن جواب داده اند و یا با آن ها مصاحبه کرده اند که بر سرهای شان چادر نداشتند و لباس غیر اسلامی را بر تن داشتند و نیمه برهنه بودند.

این شبهه بسیار بدرقه شد و در شبکه های اجتماعی و  بعضی سایت ها با پوست ها و نوشته های بی هوده استقبال شد. حال اینست که رکاکت و ضعف این شبهه بیشتر از حامیان امارت اسلامی، به دشمنان روشن است و برای خنثی کردن آن بعضی رفقا و حتی بعضی مخالفان نیز دلائل قناعت بخش ارائه کردند و این انتقاد را بی جا خواندند.

به این هدف بنده نیز قلم بدست گرفتم، تا از نگاه شرعی مختصراً بر رد این انتقاد چیزی بنویسم. بناءً به کمک پروردگار می گویم که از نگاه شریعت اسلامی، کفار پیش از آوردن ایمان مکلف به تعمیل اوامر اسلامی نیستند. حجاب نیز یکی از اوامر اسلامی است که قرآن کریم زنان مسلمان را در مورد آن مخاطب قرار داده است. خداوند متعال فرموده است :

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُوراً رَّحِيماً – الأحزاب : ۵۹

ترجمه : ای پیغمبر ! بگو به زنان خود و دختران خود و زنان مسلمانان که فروگذارند بر خود چیزی از چادرهای خود. این نزدیکتر است به آنکه شناخته شوند پس ایذا داده شوند ایشان. و هست خدا آ»مرزنده و مهربان.

همچنان نمایندگان طالبان نیز مکلف نیستند که بر سرهای برهنه خانم های روسی چادر بگذارند و یا آن ها را لباس های با وقار بپوشانند. البته به این مکلف هستند که چشم های خود را محافظت بکنند و الحمدلله بزرگان ما این کار را به نحوه احسن انجام داده اند.

تبرج و بی حیایی کفار چیزی تازه ای نیست و نه هم مسلمان ها برای بار اول با این مشکل رو برو شده اند.

سعید بن ابی الحسن برادر تابعی مشهور حسن بصری – رحمهما الله – مجاهد بود. او در جریان سفر های جهادی خود به مناطقی هم رسید که دران جا چهره، مو و سینه های زنان کفار برهنه بود و بعضی کتاب ها نوشته اند که مو و ران شان برهنه می بود.

بخاری شریف روایت کرده است که سعید بن ابی الحسن این مشکل را با برادر خود حسن بصری – رحمهما الله – شریک نمود و از او پرسید که : سینه و موی زنان عجم برهنه است، حسن بصری – رح – در جواب گفت : چشم خود را حفاظت بکن. خداوند متعال فرموده است : به مردان مسلمان ها بگو که چشم های شان را پایین نگهدارند  و شرمگاه های شان را حفاظت بکنند.

قال البخاري، رحمه الله: قَالَ سَعِيدُ بْنُ أَبِى الْحَسَنِ لِلْحَسَنِ: إِنَّ نِسَاءَ الْعَجَمِ يَكْشِفْنَ صُدُورَهُنَّ وَرُءُوسَهُنَّ! قَالَ:”اصْرِفْ بَصَرَكَ عَنْهُنَّ”. يقول الله عز وجل {قُلْ لِلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ}

حتی در زمان نبوت در جامعه اسلامی بر زنان و کنیزان یهود حجاب کامل لازم نبود.

بناءً مجاهدین و مردم مسلمان افغانستان باید مطمئن باشند که بزرگان امارت اسلامی انحراف نکرده اند. نه با زن های برهنه عکس های یادگاری گرفته اند و نه هم سیلفی. تنها مصاحبه و گفتگوی که ضرورت مبرم جهاد مقدس انجام داده اند، تا صدای مظلومیت مردم خود را به گوش جهانیان برسانند.

گذاشتن چادر بر سر زنان روسی نه مکلفیت و مسئولیت طالبان است و نه هم توان آن را دارند.

در پایان، از بارگاه خداوند متعال مسئلت داریم که ایمان، جهاد و اعمال نمایندگان امارت اسلامی را حفاظت بکند، بر موقف حق ثبات نصیب بکند، دلیل شان را قوی و به روح القدس تائید بکند. دشمن را مرعوب، مغلوب و ذلیل بسازد. بر این ملت آزرده رحم بکند و از نعمت بزرگ صلح بهره یاب و جهاد چهل ساله شان را از ثمرات و دستآوردها مالامال بگرداند.

Related posts