پنجشنبه ، 22 آگوست ، 2019

اعلامیه کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات امارت اسلامی در مورد جنایات اخیر اشغالگران و مزدوران شان

اعلامیه کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات امارت اسلامی در مورد جنایات اخیر اشغالگران و مزدوران شان

چنانکه هموطنان ما شاهد هستند که جنایات جنگی امریکایی ها و اعمال وحشیانه همکاران داخلی شان مردم زیاد ملکی را در این ماه مبارک رمضان بر گلیم ماتم نشستاند.

در این اواخر، در اثر بمباران های کورکورانه و چاپه های شب هنگام امریکایی ها در فراه، هلمند، غزنی، میدان وردک، پکتیکا و ولایت های دیگر کشور تعداد زیادی هموطنان ما به شمول زنان و کودکان شهید و زخمی شدند و خانه های شان ویران شد.

آمار و ارزیابی های رسمی تلفات و خسارات ملکی که از سوی کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات امارت اسلامی جمعآوری شده است، نشان می دهد که وحشت و جنایات دشمن نسبت به هر زمان دیگر به اوج خود رسیده است.

ارقام چهار ماه اول سال جاری میلادی – ۲۰۱۹ – نشان می دهد که ۳۴۹ واقعات تلفات ملکی از سوی اشغالگران و مزدوران شان رخ داده است.

در این موج وحشت و جنایات نیروهای اشغالگر و مزدوران شان در مجموع ۶۲۷ نفر ملکی به شمول زنان و کودکان شهید، ۴۶۵ نفر دیگر زخمی و ۳۱۳ نفر اسیر شده اند. ۳۲ مسجد نیز شهید، ۷ باب مکتب کاملا ویران و ۶ باب مدارس دینی از بین برده شده است. همچنان ۵۲۱ خانه های مردم بی گناه ملکی تخریب و ۸ باب کلینک های شخصی صحی منهدم گردیده است. نیز ۱۰۶ باب دکان های مردم ملکی بمباردمان و کاملا از بین رفته است. بر علاوه ازین، ده ها عراده موترهای شخصی مردم، موترسایکل ها و زرنج ها سوزانده شده و صدها حیوانات کشته شده است. دشمنان افغان ها در جریان چاپه ها دارایی شخصی مردم و اجناس بیش بها را به تاراج برده اند و در بعضی موارد، به گریبان زنان با عفت نیز دست دراز کرده اند، که مثال آن قضیه خانواده شهید داکتر اسدالله در ولسوالی ناد علی ولایت هلمند است.

دشمن زبون از هیچ چنان کاری که در قاموس جنایات جا داشته باشد، در برابر افغان های ناتوان دریغ نکرده است. ماه مبارک رمضان که در دین اسلام حرمت و جایگاه خاصی دارد و مسلمان ها درین ماه مشغول عبادات می باشند، اما صلیبی های وحشی و غلامان دست نشانده شان جنایات شان را درین ماه دیگر هم افزایش دادند و در مجموع مرتکب ۱۳۴ واقعات تلفات و خسارات ملکی شدند و چاپه ها، بمباردمان ها، کشتار های هدفمند، چور و چپاول، تخریب خانه ها و ویرانی تاسیسات عام المنفعه را ادامه دادند.

از سوی دیگر مجاهدین امارت اسلامی با اینکه ضربات کاری بر مراکز، بیس ها و پوسته های دشمن معلوم انجام داده اند و دشمن را با تلفات سنگین مواجه ساخته  اند، اما با وصف بزرگی حجم جنگ در برابر زندگی مردم ملکی بسیار از احتیاط کار گرفته اند و هیچ موردی ثابت نمی شود که به گونه قصدی مردم ملکی هدف قرار گرفته باشند و یا مردم بر اثر حملات مجاهدین تلفات دیده باشند.

البته، چینل های دشمن درین مورد تبلیغات زیادی می کند. اما آنچه را ملت به چشم سر می بیند مجاهدین در برابر زندگی مردم ملکی بسیار محتاط هستند.

مجاهدین مسئولیت خود را در برابر مردم عامه بخوبی درک می کنند. چنانکه بنا بر ارشادات الهی به حفاظت از مال، دارایی و آبروی مردم خود مکلف هستند، همچنان به حفاظت جان مردم نیز متوجه هستند و با کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات برای تدارک تلفات و شکایات ملکی همکاری کامل نموده اند.

کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات از مجاهدین، ادارات امارتی و عامه مردم بابت همکاری های شان سپاسگذاری می کند و جنایات ضد مردمی امریکایی های اشغالگر و اداره مزدور کابل را به شدت تقبیح می کند.

همچنان با تقاضای صبر و تحمل از مردم مجاهد خود، به آن ها اطمینان می دهد که ان شاء الله گلیم اشغال از کشور در جال برچیدن است. خداوند متعال این ملت بزرگ را از برکت قربانی هایش آزادی، حاکمیت اسلامی و زمینه برای زندگی آرام و خوشحال مساعد می کند.

ما از تمام مجاهدین باز هم می خواهیم که به دوام همکاری های شان، در روشنی فرامین و لوائح امارت اسلامی مصئونیت مردم را باز هم اولویت بدهند، به محافظت مردم متعهد باشند و با نمایندگان کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات و نیز با عامه مردم برای بدست آوردن  معلومات دقیق ارقام تلفات ملکی و شنیدن شکایات مردم  و رسیدگی به آن، همکار بمانند و توجه بیشتر بنمایند. والسلام

امارت اسلامی افغانستان

کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات

۲۹ رمضان المبارک ۱۴۴۰ ه ق

۱۳/۳/۱۳۹۸ ه ش – ۶/۳/۲۰۱۹ م

Related posts