چهار شنبه ، 23 اکتبر ، 2019

ادعاهای جنرال امریکایی در مورد خطر داعش در افغانستان حقیقت ندارد

ادعاهای جنرال امریکایی در مورد خطر داعش در افغانستان حقیقت ندارد

قومندان ستاد مرکزی نیروهای امریکایی جنرال فرنک مکنزی در کشور آلمان در گفتگو با رسانه ها ادعا کرده است که داعش در افغانستان خطر بزرگی است و گویا امریکا را تهدید می کند.

حال اینست که فتنه و پدیدهء بنام داعش که از روز اول از کمک های امریکایی برخوردار است، هرگز نیروی نیست که تهدید خوانده شود.

مجاهدین امارت اسلامی و افغان ها در برابر داعش به شدت مقاومت کرده اند، فتنه داعش را از بیشتر مناطق کشور ریشه کن ساخته اند، اما در مناطق شرقی کشور به کمک نیروهای هوایی امریکایی های اشغالگر و همکاری استخباراتی اداره کابل هنوز هم گروه کوچک فتنه داعش وجود دارد.

مجاهدین امارت اسلامی هم اکنون عملیات خود را در مناطق داعش زدهء ننگرهار آغاز نموده اند، تا مردم مظلوم را از شر فتنه داعش نجات بدهند. اما عساکر اشغالگر امریکایی و غلامان داخلی شان وقت به وقت خطوط نظامی مجاهدین را بمباردمان می کنند، چاپه می زنند و موانع ایجاد می کنند، تا جلو بیخ کن شدن داعش بگیرند و برای داعشی ها فرصت نفس گرفتن را مساعد بسازند.

اگر جنرالان امریکایی در واقعیت از فتنه داعش ترس دارند، پس چرا در برابر از بین بردن آن مزاحمت و در برابر عملیات های مجاهدین امارت اسلامی موانع ایجاد می کنند ؟

اظهارات جنرالان امریکایی بر خلاف عملکرد شان است. آن ها زیر چتر اشغال خود عملا برای داعش در افغانستان زمینه مساعد کردند و از نام و وجود آن ها استفاده ابزاری می کنند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی

۱۰/۱۰/۱۴۴۰هـ ق

۲۳/۳/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۶/۱۳م

Related posts