چهار شنبه ، 23 اکتبر ، 2019

مسئولیت های تاریخی جوانان فارغ التحصیل، روشنفکر و مسلمان افغان

مسئولیت های تاریخی جوانان فارغ التحصیل، روشنفکر و مسلمان افغان

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن عرض تبریکی، به مناسبت پایان دوره تحصیلی به شما جوانان مسلمان و روشنفکر، آرزوی موفقیت های بیشتری در تمام مراحل زندگی را برای تان از درگاه خداوند متعال خواسته و خواهانیم.

جوانان عزیز !

حالا که شما در صدد ورود به زندگی عملی خود هستید، لازم میدانیم تا آنعده مسئولیت های را که همین حالا منتظر شما جوانان تحصیلکرده است، به حضور والای شما تقدیم نماییم  :

بعد از حادثه یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ ، سازمان ناتو، امریکا و متحدانش  حریم مقدس ما را زیر شعار های دروغین همچون “دموکراسی” ، “بازسازی”، “صلح”، و غیره به خاطر کسب اهداف استراتژیک،‌ اقتصادی و نظامی شان مورد اشغال نظامی قرار دادند، استقلال میهن عزیز ما را نقض کردند و به یک کشور مستعمره امریکایی مبدل کردند.

امریکا که تجربه فراوان در تجاوز و چپاول کشورهای فقیر جهان را دارد، طی بیش از هجده سال گذشته به جدیدترین شیوه های به بردگی کشانیدن وطن و مردم ما چنگ انداخته و با بکار بستن ماشین عظیم تبلیغاتی، تسلیحاتی و اقتصادی اش با به بازی گرفتن سرنوشت کشور ما روز به روز عرصه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی جامعه ما را آلوده تر و مافیایی تر ساخت.  از اولین اقدامات امریکا تشکیل یک اداره بوی ناک و نهاد های پوشالی و فاسد متشکل از مزدوران و جاسوسان آزموده شده اش – که عبارتند از چپاولگر ترین و خاین ترین عناصر از قبیل بقایای خلقی و پرچمی و غربی  وغیره – را  از طریق انتخابات پر تقلب و دروغین زیر نام دموکراسی گویا مشروعیت بخشیده بر مردم مظلوم ما تحمیل نمودند.

در نتیجه افغانستان دربین کشورهای جهان ومنطقه درلست فاسدترین و فقیرترین کشورهای جهان بشمار رفت.

در پهلوی تجاوز نظامی، نسل جوان ما – بخاطر از بین بردن هرگونه روحیه آزادیخواهی و استقلال طلبی آنان –  مورد تهاجم بی سابقه فرهنگی امریکا قرار گرفت. کاسه لیسان داخلی شان را که تهی از هرگونه حس و وجدان اسلامی اند به کار گماشتند تا به زور اغراء پول (دالر)، وتوسط تبلیغات زهراگین رسانه های دشمن برنامه های گمراه کن ودسایس استعماری برای غیر اسلامی ساختن جامعه، جوانان ما را مسخ نموده وب ی غیرت و بی خبر از ارزشهای تاریخ ما تربیت نمایند.

از جمله دسایس شوم ایشان، بذر تضاد های قومی، سمتی، زبانی، ملیتی، مذهبی و … بین مردم ما حیله و تزویر دیگر امریکا ومزدوران داخلی ایشان می باشد.

امریکا و ناتو از یکسو زیر نام «جنگ علیه تروریسم» مردم معصوم ما را دسته دسته قتل عام می کنند و برای داشتن بهانه ای مختلف بخاطر حضور دایمی در منطقه و تبدیل آن به پایگاه نظامی قدرتمند در آسیا تبدیل نمایند. وبرای رسیدن به این نوع اهداف شومش از هیچ خیانت و جنایت در برابر مردم ما دست بردار نیست.

جوانان عزیز !

ما و شما نباید خون پاک جوانانی را که در ساحات نبرد با دشمن ریخته میشود نادیده ‌گیریم .

برخی از جوانان ما که خود را  روشنفکران درجه اول قلمداد می کنند علیه ملت مسلمان خود ایستاده اند، آن ملتی که می‌خواهد از یوغ ستمگران و غارتگران داخلی وخارجی خارج شود و استقلال و آزادی را با فداکاری جان خود و فرزندان عزیز خود به دست آورد به جنگ اعصاب واستعمار فکری وبمباران مغزی پرداختند، دراین راستاه از هیچ نوع  نفاق و شقاق….چون اختلاف‌ انگیزی و توطئه‌های خائنانه دریغ نه ورزیدند وتا حد توانیکه دارند  – توسط تحریف بعض از نصوص شرعی – می کوشند تا رژیم پوشالی امریکایی را مشروعیت بخشند و راه را برای مستکبران و ستمگران باز نمایند.

و سرانجام  افغانستان به یک پایگاه نظامی غرب  – برای ابد – مبدل شود  وامریکایها با آن عمل یک مستعمره نمایند و همه ارگانهای دولتی در قبضه آنان باشد و مستشاران و صنعتگران و متخصصان آنان با این ملت محروم  و ذخائر طبیعی آن هرچیزی را خواسته باشند انجام دهند

روشنفکران گرانقدر !

مسئولیت تاریخی شما روشنفکران این است که با فکر و قلم و بیان خود ملت مظلوم ما را راهنمایی نمایید وضعیت کنونی ما سزاوار آن است که در پهلوی برادران مجاهد خود ایستاده و در راه تاسیس حکومت اسلامی سهم فعال داشته باشید .

همچنان از مسئولیت های شما عزیزان است که  آنچه می‏ توان گفت ام الامراض است، رواج روز افزون فرهنگ اجنبی استعماری است که در سالهای اشغال هجده سال گذشته جوانان ما را با افکار مسموم پرورش داده و عمال داخلی استعمار بر آن دامن ‏زده ‏اند و از یک فرهنگ فاسد استعماری جز کارمند و کارفرمای استعمار زده حاصل نمی ‏شود.

باید کوشش کنید این لانه مفاسد فرهنگ بیگانه را را بررسی نموده و به اطلاع مردم خود برسانید و با خواست خداوند متعال آن را عقب زده، به جای آن فرهنگ اسلامی- انسانی را جایگزین کنید تا نسلهای آینده با روش آنکه شخصیت سازی اسلامی وافغانی است، تربیت شوند. یکی از مسئولیت های مهم ترین شما دعوتگران عزیز این هم است که به وسیله فعالیتهای دعوتی تان فاصله های را که دشمنان اسلام در بین قشرهای تحصیلکرده در دانشگاه ها وپوهنتون ها همچون شما ـو علمای دین ایجاد کرده اند، از بین ببرید و همچنان شگافهایی روز افزون که به دست اشغالکران و نوکران داخلی آنها برای استعمار ملتهای مسلمان جهان اسلام به میان می آید ، با داشتن سهم فعال تان در فعالیت های همه جانبه طبقات تحصیلکرده، اعم از روحانی و دانشگاهی از بین ببرید و با اطلاع از دردها و نابسامانی ها به علاج و سازندگی بپردازید.

و همچنان بر شما دعوتگران لازم است که از اختلافات داخلی که به نظر می ‏رسد و بیشتر آن بدست سازمان های جنایتکار ایجاد می ‏شود تا با خیال راحت به سلطه کثیف و ظالمانه خود ادامه دهند، جداً احتراز کنید و کسانی را که به این نحو اختلافات دامن‏می ‏زنند تقبیح کنید. باید سعی و تلاش اعظمی خود را در راه ارجاع مجد و عظمت اسلام که مهمش عظمت معنوی آن است به خرج دهید، تا در سایه یک نظام اسلامی همه افغان ها در رفاه و آسایش زندگی کنند.

از خداوند متعال توفیق و تأیید جوانان روشنفکر را در خدمت به اسلام و وطن خواسته و خواهانیم.  والسلام علیکم و رحمة اللَّه وبرکاته.

کمیسیون تعلیم و تربیه وتحصیلات عالی

اداره تحصیلات عالی

Related posts