سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد تلفات ملکی در میدان وردک، بغلان و هرات

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد تلفات ملکی در میدان وردک، بغلان و هرات

به دوام جنایات جنگی و کشتار قصدی مردم ملکی، شب گذشته عساکر امریکایی و اداره کابل در ولسوالی چک ولایت میدان وردک بر کلینک منطقه تنگی سیدان و مردم ملکی در قریه گوده چاپه زدند.
آن ها در نتیجه این وحشت بزرگ کلینک تنگی سیدان را ویران و ۴ نفر (مدیر کلینک، داکتر یاسین، یک تیماردار و یک مریض) را به شهادت رساندند و یک داکتر دیگر (وحیدالله )را با خود بردند.
این وحشت در حالی رخ می دهد که همین شب گذشته، اشغالگران و دشمن مزدور خانه یک نفر ملکی (اسماعیل) را در قریه کتب خیل در حوزه دوم ولسوالی پلخمری ولایت بغلان بمباردمان کردند که در نتیجه خانه از بین رفت و یک زن و پنج کودک شهید شدند. خود اسماعیل به شدت زخمی است.
حال اینست چهار روز پیش نیز در بمباردمان در قریه حاجی نادر منطقه دند شهاب الدین یک زن را شهید و ۵ کودک را زخمی کرده بودند.
همچنان در پنج روز گذشته ۶ بار مردم ملکی را در مناطق بخت آباد، علی آباد و کاریز دینک ولسوالی شیندند و لایت هرات بمباران کردند که در نتیجه در بخت آباد یک مسجد را ویران و ۴ نفر ملکی را شهید و ۳ نفر دیگر را کردند، در علی آباد نیز ۳ نفر ملکی به شمول یک دکاندار موسفید را شهید و ۳ تن دیگر را زخمی کردند و در منطقه کاریز دینک نیز دو نفر ملکی را به شهادت رساندند.
امارت اسلامی تمام این کشتارهای قصدی و جنایات جنگی را به شدت تقبیح می کند و از ادارات جهانی بشری و حقوقی می خواهد که از امریکایی های اشغالگر در مورد این جنایات جنگی و کشتار مردم ملکی جواب بخواهند و از جنایات بیشتر جلوگیری بکنند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۶/۱۱/۱۴۴۰هـ ق
۱۸/۴/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۷/۹م

Related posts