دوشنبه ، 23 سپتامبر ، 2019

اعلامیه کمیسیون صحت در مورد بمباردمان و چاپه ها بر شفاخانه ها و مراکز صحی کشور

اعلامیه کمیسیون صحت در مورد بمباردمان و چاپه ها بر شفاخانه ها و مراکز صحی کشور

از چند روز به اینسو امریکایی های اشغالگر و عساکر مزدور داخلی شان یکبار دیگر عملیات های شبانه و بمباردمان های شان را بر شفاخانه ها و مراکز صحی در ولایات مختلف کشور شدت بخشیده اند که در نتیجه تعداد زیادی مراکز صحی ویران و به شمول داکتران ورزیده شماری زیادی کارمندان طبی شهید، زخمی و یا هم بندی شده اند.
پری روز، عساکر مشترک امریکایی و داخلی در دره تنگی ولسوالی چک ولایت میدان وردک بر یک شفاخانه مهمی که برای تعداد زیادی مردم خدمات صحی فراهم می نمود چاپه زدند و به شمول ۲ داکتر ۴ نفر را شهید و یکتن را با خود بردند.
همچنان در مرکز ولسوالی بکوای ولایت فراه نیز بر کلینک صحی چاپه زدند، بخش اعظم کلینک را ویران کردند، دروازه و کلکین های آن را شکستند و اسباب و لوازم طبی را از بین بردند.
در مربوطات ولسوالی کجکی ولایت هلمند بر یک کلینک صحی به نام (CHC) چاپه زدند، کلینک را به شدت متضرر ساختند و دو داکتر را با خود بردند.
موتر امبولانس کلینک باباجی ولایت هلمند را در بمبارمان از بین بردند.
مدیر کلینک ایمرجنسی ولسوال شلگر ولایت غزنی داکتر احمد و یک داکتر دیگر را در بمباردمان امریکایی ها به شهادت رساندند.
همچنان در دیگر بخش های کشور نیز حملات امریکایی ها و مزدوران داخلی شان بر شفاخانه ها و مراکز صحی به گونه سستماتیک جریان دارد.
کمیسیون صحت امارت اسلامی اینگونه حملات بی باکانه و هدفمند بر مراکز صحی را به شدت تقبیح می کند و عمل خلاف تمام نورم های بشری و جنایت جنگی می داند.
همچنان از سازمان جهانی صحت، نهادهای بشری، ادارات حقوقی و دیگر سازمان های بشری می خواهد که اینگونه وحشت امریکایی ها را محکوم نموده، این موضوع را بررسی عمیق بکنند و در آینده از چنین جنایات جنگی جلوگیری بکنند.

کمیسیون امور صحت
امارت اسلامی
۸/۱۱/۱۴۴۰هـ ق
۲۰/۴/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۷/۱۱م

Related posts