سه شنبه ، 10 دسامبر ، 2019

اعلامیه دفتر سیاسی امارت اسلامی به مناسبت تلفات سنگین ملکی در کشور

اعلامیه دفتر سیاسی امارت اسلامی به مناسبت تلفات سنگین ملکی در کشور

در کنفرانس بین الافغانی قطر به تاریخ ۷ و ۸ جولایی، از سوی اشتراک کننده گان در پهلوی موضوعات دیگر فیصله شد که تمام جهت های جنگ می کوشند گراف کشتار مردم ملکی در کشور را به صفر پایین بیاورند و به خانه های مسکونی و کلینک ها احترام خاصی داشته باشند.
اما پس از پایان کنفرانس دیده می شود که عساکر اداره کابل و پشتیبانان خارجی شان در سراسر کشور به شکل گسترده مشغول کشتار مردم ملکی هستند.
به طور نمونه :
چند روز پیش یک خانه ملکی را در منطقه دند شهاب الدین ولایت بغلان بمباردمان کردند و به شمول زنان و کودکان هر هفت اعضای خانواده را به شهادت رساندند. در ولسوالی شیندند ولایت هرات مردم ملکی را در چند جا بمباردمان کردند و ۹ نفر ملکی را به شهادت رساندند.
چهار روز پیش در منطقه تنگی ولسوالی دایمرداد ولایت میدان وردک بر یک کلینک چاپه زدند و به شمول پرسونل طبی و بیماران ۴ نفر ملکی را به شهادت رساندند. در منطقه خرنی ولایت پکتیا یکتن حافظ قرآن از سوی قومندان اربکی به شهادت رسانده شد و اینک شب گذشته در ولسوالی چوپان و دیگر مناطق ولایت میدان وردک در عملیات شبانه ۱۶ نفر غیر نظامی را که ۴ تن شان پسران یک نفر بودند به شهادت رساندند.
ازین واقعات دانسته می شود که اداره کابل و حامیان خارجی آن به هیچ فیصله مردم و متنفذین کشور از جمله فیصله کنفرانس دوحه، احترام نمی گذارند.
امارت اسلامی این کشتار مردم ملکی را به شدید ترین الفاظ تقبیح می کند و جنایت جنگی می خواند.
همچنان بر اشتراک کننده گان کنفرانس بین الافغانی دوحه صدا می کند که طبق تعهد شان بر خلاف کشتار مردم ملکی صدا بلند بکنند و از همه راه های ممکن برای جلوگیری از این جنایات دردرناک بشری مکلفیت خود را ادا بکنند.
همچنان ما از جامعه جهانی، نهادهای بشری، رسانه ها و ادارات حقوقی می خواهیم که مکلفیت خود را در برابر زندگی مردم ملکی در افغانستان انجام بدهند، گام های عملی بردارند و برای جلوگیری از جنایات مذکور دست بکار شوند.
امارت اسلامی از طرف خود کاملا تلاش می کند که در برابر زندگی مردم ملکی احتیاط شود و هیچ جا مردم ملکی به گونه قصدی مورد هدف قرار نگیرند.

محمد سهیل شاهین
سخنگوی دفتر سیاسی امارت اسلامی
۱۱/۱۱/۱۴۴۰هـ ق
۲۳/۴/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۷/۱۴م

مطالب مرتبط