دوشنبه ، 18 نوامبر ، 2019

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد گفته های اخیر ترامپ

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد گفته های اخیر ترامپ

روز گذشته، رئیس جمهور امریکا دونالد ترامپ در جریان گفتگو با صدر اعظم پاکستان در واشنگتن گفته است که اگر او بخواهد می تواند جنگ افغانستان را در ظرف ده روز با کشتار ده ملیون افغان ها به نفع خود به پایان برساند و……..
این موقف ترامپ که دیگر نمی خواهد نقش پولیس را در افغانستان ایفا بکند و این جنگ با ملت بزرگی است و نمی تواند به نرخ حیات این ملت پیروز شود، ستودنی است. اما این ادعا که اگر بخواهد ملت افغانستان را از بین برد، ده ملیون افغان ها را می کشد و گویا در جنگ باختگی به اینگونه پیروز می شود، حرف های غیر مسئولانه است و ما به شدت تقبیح می کنیم.
این آرمان را چنگیز، انگلیس و شوروی پیشین نیز به گور بردند و بالعکس امپراطوی های شان از نقشه زمین گم شد، اما ملت افغانستان هنوز هم سربلند و زنده هستند و باز هم سربلند و زنده می باشند، ان شاء الله تعالی.
امریکایی ها در هژده سال گذشته نیز از کشتار افغان ها هیچگونه دریغ نورزیده اند، به شمول مادر بمب ها از سلاح های مختلف النوع کشتارهای دست جمعی استفاده کرده اند، اما زورآزمایی هژده ساله شان ثابت کرده است که راه تجاوز و زورگویی بی نتیجه است و دلالت بر بی خبری از تاریخ افغانستان می کند که گورستان امپراتوری هاست.
از نگاه ما بهتر اینست که ترامپ بجای حرف های غیر مسئولانه به حل اصلی مشکل متوجه شود و بجای موقف های ناکام و نا قابل عمل باید برای حل معضل گام های عملی بردارد.
ملت مسلمان افغانستان فرهنگ و تاریخ روشن تعامل و روابط مثبت دارد، پس بهتر اینست که بر حل اساسی، صلح آمیز و معقول معضل غور شود و از راه مسالمت آمیز مذاکرات که به اعتراف شما تمام ملت پشت سر آن ایستاده است استفاده شود.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۲۰/۱۱/۱۴۴۰هـ ق
۱/۵/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۷/۲۲م

Related posts