شنبه ، 24 آگوست ، 2019

راپور تلفات ملکی شش ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی

راپور تلفات ملکی شش ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی

کشور عزیز ما افغانستان از آغاز تهاجم امریکایی های اشغالگر و نظامیان ائتلافی ناتو تا اکنون در هر بخش خصوصا در عرصه شهادت و شکنجه غیر نظامیان با مشکلات بزرگی مواجه است. هموطنان ملکی ما از سوی امریکایی ها و اداره کابل همواره به گونه قصدی کشته، زخمی، شکنجه و بی جا می شوند و دارایی شان چور می شود.

شش ماه اول سال ۲۰۱۹ میلادی (جنوری، فبروری، مارچ، اپریل، می و جون) باز هم ماه های خونین برای مردم ملکی کشور بود.

کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات امارت اسلامی مجموعا ۹۳۲ واقعات دردناک تلفات ملکی را توسط رؤسای ولایتی، منابع آزاد، بزرگان قومی و عامه مردم ثبت کرده است.

ازین جمله، ۸۵۲ واقعات از سوی امریکایی ها و اردو، پولیس و اربکی های وابسته به اداره کابل رخ داده است.

۷۶ رویداد دیگر از سوی داعش، افراد نامعلوم و یا هم در اثر منازعات باهمی مردم صورت گرفته است.

در تمام ۹۳۲ رویدادهای تلفات ملکی، ۲۴۶۴ تن مردم ملکی کشته و زخمی شده اند، ازین جمله ۱۳۹۹ تن شهید و متباقی ۱۰۶۵ تن دیگر زخمی هستند.

از میان ۱۳۹۹ تن شهدا، ۱۳۷۶ تن آن در بمباردمان ها و حملات امریکایی ها و عساکر، پولیس و اربکی های وابسته به اداره کابل به شهادت رسیده اند که ۹۲٪ شهدا را تشکیل می دهند.

۱۲۳ تن دیگر از سوی داعش، افراد نامعلوم و یا هم در منازعات بین الذاتی کشته شده اند که ۸٪ قربانیان را تشکیل می دهند.

از سوی دیگر از میان ۱۰۶۵ زخمیان ۹۵۳ آن از سوی امریکایی ها و نیروهای اداره مزدور و ۱۱۲ تن آن از سوی داعش، افراد نامعلوم و یا هم در منازعات بین خودی زخمی شده اند.

چنانکه به جهانیان روشن است که امریکایی ها و اداره کابل برای اینکه شکست خود را پنهان کنند، چنان دست به ظلم و وحشت زده اند که رکوردهای جهانی را شکسته اند و هنوز هم جنایات جنگی و بشری شان به شدت جریان دارد. فرق امسال از سال های گذشته اینست که امریکایی ها و اداره کابل امسال در پهلوی کشتارها، زنجیرهای اسارت را نیز به دست و پاهای هموطنان ملکی ما بسته اند و تلفات سنگین مالی نیز رسانده اند.

در شش ماه اول سال جاری میلادی، ۶۱۲ تن مردم مظلوم کشور در عملیات های شبانه اسیر شده اند، ۴۷ مساجد توسط ماین ها انفجار داده شده و یا هم بمباردمان شده اند، ۹ باب مکاتب، ۱۲ مراکز صحی، ۸۴۷ خانه های مردم ملکی، ۸۸ عراده جات خورد و بزرگ، ۷۸۹ باب دکان و ۷۳۱ موترسایکل ها ویران و سوزانده شده است، و بر علاوه ازین صدها حیوانات، ۷۰ تخته شمسی (سولر) و ملیون ها پول نقد افغانی را از خانه های مردم به تاراج برده اند. همچنان صدها انبارهای حاصلات زراعتی مردم بی دفاع و مظلوم کشور نیز از سوی دشمن قصدا سوزانده شده است.

کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات امارت اسلامی به نمایندگی از امارت اسلامی این همه جنایات ضد بشری اشغالگران را به سخت ترین الفاظ تقبیح می کند و روشن می سازد که تمام جنایات مذکوره از سوی امریکایی ها و همکاران شان انجام یافته است، این کمیسیون بر تمام ادارات بی طرف و نهادهای بشری جهان صدا می کند که این وحشت ها و جنایات را بررسی و تقبیح بکنند و از عاملان آن پاسخ بخواهند.

ما باور داریم که امریکایی ها و همکاران شان با انجام دادن چنین اعمال ضد بشری هیچگاه نمی توانند به اهداف شوم شان برسند، بلکه از چهره اصلی خود پرده بر می دارند.

والسلام

 

امارت اسلامی افغانستان
کمیسیون جلوگیری از تلفات ملکی و سمع شکایات

آدرس ایمیل : Molkietalafat.m@yahoo.com
شماره تماس : ۰۷۰۷۹۱۸۳۸۴ – شماره واتساپ : ۰۷۹۴۷۱۷۹۴۶
شماره مخابره : ۵۳۵۷ – نام مخابره : غاویر

پی دی ایف راپور را (ازین جا) پایین بکنید

Related posts