شنبه ، 24 آگوست ، 2019

پیام تبریکی عالیقدر امیرالمؤمنین شیخ الحدیث هبة الله آخندزاده (حفظه الله) به مناسبت فرا رسیدن عید سعید الاضحی

پیام تبریکی عالیقدر امیرالمؤمنین شیخ الحدیث هبة الله آخندزاده (حفظه الله) به مناسبت فرا رسیدن عید سعید الاضحی

بسم الله الرحمن الرحیم

الله أکبر الله أکبر، لا إله إلا الله والله أکبر، الله أکبر ولله الحمد. إن الحمد لله نحمده ونستعينه ونستغفره ونعوذ بالله من شرور أنفسنا ومن سيئات أعمالنا من يهده الله فلا مضل له ومن يضلل فلا هادي له وأشهد أن لا إله إلا الله وحده لا شريك له وأشهد أن محمدا عبده ورسوله.

قال الله عز وجل في محکم کتابه:  فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ ﴿٢۲﴾ الکوثر

ترجمه: پس نماز ادا کن برای رب خود و قربانی کن.

قُلْ إِنَّ صَلَاتِي وَنُسُكِي وَمَحْيَايَ وَمَمَاتِي لِلَّـهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ ﴿١٦٢۱۶۲﴾ الانعام

ترجمه: بگو هر آئینه نماز من، تمام مراسم عبادت من، زندگانی من و مرگ من، همه خاص برای پروردگار عالمیان است.

و إِن جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ  إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ ﴿١٦٢۶۱﴾  الانفال

ترجمه : و (ای پیامبر) اگر (دشمنان) میل کنند به سوی صلح، تو هم میل کن بسوی آن، و توکل کن بر خدا، هر آئینه او شنوا و دانا است.

عن انس رضي الله تعالی عنه، قال ضحی النبي صلي الله علیه وسلم، بکبشین، املحین، اقرنین، ذبحهما بیده و سمی  وکبر و وضع رجله علی صفاحهما. رواه مسلم

ترجمه : از انس رضی الله عنه روایت شده است که رسول الله صلی الله علیه و سلم قربانی نمود دو گوسفند سیاه و سفید (ابلق) و شاخدار را، آن ها را با دست مبارک خود ذبح نمود، بسم الله خواند، تکبیر گفت و پای مبارک خود را بر شانه شان نهاده بود.

وعن عائشة رضي الله تعالی عنها، قالت قال رسول الله صلی الله علیه وسلم، ماعمل ابن أدم من عمل یو النحر احب الی الله من اهراق الدم و انه لیؤتی یوم القیامة بقرونها و اشعارها و اظلافها، و ان الدم لیقع من الله بمکان  قبل ان یقع بالارض فطیبوا بها نفسها. رواه الترمذی و ابن ماجه

ترجمه : از عایشه رضی الله عنها روایت است که رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمود : برای اولاد آدم علیه السلام در روز عید قربان، هیچ عملی نزد پروردگار بهتر نیست از ریزاندن خون (قربانی). حتما آورده می شود در روز قیامت شاخ ها، موها و سُم های قربانی (و در ترازوی اعمال وزن می شود) و خون قربانی پیش از اینکه به زمین برسد اجر آن به قربانی کننده می رسد، پس با خوشحالی قلب قربانی نماید.

به مردم مؤمن و مجاهد افغانستان، غازیان فداکار سنگرها و تمام مسلمانان جهان !

السلام علیکم و رحمت الله و برکاته!

پیش از همه، فرارسیدن عید سعید الاضحی را برای تمام شما تبریک می گویم، خداوند متعال قربانی، صدقات، حج، خدمات جهادی و تمام اعمال حسنه شما را قبول فرماید. آمین یا رب العالمین.

امیدوارم که روزهای مبارک عید سعید الاضحی را به خوشحالی تجلیل نمائیم. نماز عید، قربانی و دیگر عبادات را به نحوه احسن انجام دهیم و ایام عید را با کمال صمیمیت، اخوت، عطوفت و محبت سپری نمائیم.

از تمام اهل خیر و صاحبان ثروت امیدوارم که با عزیزان، همسایه گان، ایتام، بیوه زنان، معیوبین و مردم بی بضاعت، حتی الوسع کمک نمایند. خداوند متعال می فرماید: : لِلَّذِينَ أَحْسَنُوا الْحُسْنَى وَزِيَادَةٌ وَلا يَرْهَقُ وُجُوهَهُمْ قَتَرٌ وَلا ذِلَّةٌ أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ الْجَنَّةِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ ﴿٢۲۶﴾  یونس

ترجمه: آنانی را که راه نیکی را اختیار کردند حالت نیک باشد و زیاده بر آن، و نپوشد روهای ایشان را هیچ سیاهی و نه هیچ خواری، ایشان اهل بهشت اند و در آنجا همیشه می باشند.

برادران مجاهد !

توصیه ام برای شما اینست که در روزهای عید به خرسندی، خدمت و مصئونیت ملت مسلمان خود کاملا متوجه باشید. برای شادمانی و آرامی هموطنان خود تمام کارهای لازم را انجام دهید، احوال خانواده های شهدا، معیوبین و اسرا را جویا شوید و به حد توان خود با آن ها کمک نمایید.

ملت مؤمن !

چنانچه آگاه هستید که درین اواخر، رویدادهای بمباران ها، عملیات های شبانه، کشتار و شکنجه مردم ملکی و ویرانی خانه ها، مساجد، مدارس و کلینیک ها از سوی دشمن بسیار افزایش یافته است. دشمن در اثر سراسیمگی بسیار، به دشمنی با مردم کمر بسته است و از هیچگونه وحشت دریغ نمی کند. اما چونکه عاقبت ظلم

زوال است، ما باور داریم که زوال این ظالمان نزدیک شده است. ان شاء الله تعالی.

اگر از یکسو دشمن در حال شکست و سرگردانی به کشتار مردم ما رو آورده است، از سوی دیگر لله الحمد مجاهدین امارت اسلامی به نصرت پروردگار و پشتیبانی ملت دلیر خود مراحل کامیابی و پیروزی را در عرصه های نظامی و سیاسی با تمام حکمت و تدبیر می پیمایند. مجاهدین در جریان عملیات الفتح مناطق زیادی را در بخش های مختلف کشور فتح نموده اند. بر علاوه از مناطق اطرافی، حاکمیت مجاهدین بر شاهراه ها و نقاط استراتژیک نیز گسترش یافته و محکم تر گردیده است. ابتکار جنگ زمینی به دست مجاهدین است و برای دشمن تنها بمباردمان های کورکورانه باقی مانده است. مجاهدین از اتحاد، هماهنگی، نظم و روحیه اطاعت برخوردار هستند.

در عرصه سیاسی، اگر از یکسو روابط سیاسی امارت اسلامی در سطح جهان و منطقه گسترش یافته، داعیه و پالیسی امارت اسلامی به جهان و منطقه تشریح شده و اعتماد و تفاهم دو جانبه به میان آمده است، در سطح کشور نیز امارت اسلامی نقش محوری را در موضوع صلح و آشتی ایفا می کند، با جهت ها و شخصیت های سیاسی و با نفوذ پیشرفت های سازنده در مورد آینده کشور صورت گرفته است. این پیشرفت مهم است که اکنون اکثریت مطلق قشر سیاسی افغانستان با امارت اسلامی در داعیه حاکمیت نظام اسلامی و خروج اشغالگران خارجی همصدا هستند و از این داعیه بر حق هژده ساله ما حمایت می کنند.

هموطنان مؤمن !

ما اگر در راه خدا جهاد مسلحانه می نمایم و یا پروسه مذاکرات و تفاهم را به پیش می بریم، هدف ما از هر دو، پایان اشغال و حاکمیت نظام اسلامی در افغانستان است

یقین داریم که خیر هر فرد افغان اعم از اینکه به هر قشر جامعه وابسته باشد در نظام اسلامی و کشور مستقل نهفته است.

ما می خواهیم که هموطنان ما از نظام عادلانه قضا، سیاست راستین، اقتصاد قوی، ثقافت  سالم، تعلیم معیاری، زندگی آسوده اجتماعی و تمام معیارها و مزایای فرهنگ اسلامی برخوردار باشند.

محافظت پروژه های عام المنفعه، حمایت از فعالیت های غیر مغرضانه مؤسسات خیریه، حفاظت ثروت و دارایی ملی و در مجموع پیشرفت همه جانبه کشور، هدف و جزو پالیسی ماست.

به افغان های که در صف مخالف ایستاده اند!

ما خیر خواه شما هستیم، باور داشته باشید که روادار بدبختی شما در دنیا و آخرت نیستیم، مخالفت ما با شما ازینست که شما در صف اشغالگران ایستاده اید، ما با رهایی هزاران تن اسیران ثابت کرده ایم که اگر شما از جنگ و خدمت برای بیگانه گان دست بردارید، برادران ما هستید، شما که به نام دفاع از وطن در پهلوی اشغالگران ایستاده اید و با مردم خود درگیر هستید، پس وطن را از کی ها محافظت می کنید؟

بیائید، از فرصتی که برای آزادی کشور و برآوردن آرمان های جهادی افغان ها مهیا شده است، مشترکا استفاده نماییم و برای خروج اشغالگران و ایجاد نظام حقیقی اسلامی زمینه سازی کنیم، تا ملت ما از بحران طولانی و تکالیف دوامدار نجات یابند.

به مقامات امریکایی !

ناکامی استراتژی های گوناگون نظامی در هژده سال گذشته، برای این کافیست که

راه صلح آمیز برای حل معضل انتخاب شود. اکنون که پروسه مذاکرات جریان دارد، چنانچه امارت اسلامی این پروسه را به جدیت به پیش می برد و دفتر سیاسی امارت اسلامی از گذشته ها درین بخش گام های مهم برداشته است و اکنون تمام جریان مذاکراتی از سوی معاون مقام رهبری اداره می شود و تیم قوی مذاکراتی گماشته شده است، شما نیز باید این پروسه را صادقانه به پیش ببرید، تا گام های مؤثری به سوی حل معضل برداریم و فاجعه هژده ساله را نقطه پایان بگذاریم.

اما در جریان پروسه مذاکرات، افزایش بمباران های ظالمانه و کورکوانه، حملات بر مناطق ملکی و اظهارات ضد و نقیض مقامات نظامی و سیاسی شما چیزهای است که سبب نگرانی وشک در مورد این پروسه و اراده شما می گردد. چونکه شرط اساسی برای کامیابی پروسه مذاکرات اعتماد دو جانبه است، بناءً لازم است که از چنین اقدامات منفی جلوگیری شود.

مردم مؤمن و غیور افغانستان !

امسال عید قربان را در حالی تجلیل می کنیم که در روزهای آینده (به تاریخ ۲۸ ماه اسد) استرداد استقلال کشور اسلامی افغانستان از استعمار انگلیس صد ساله می شود. به این مناسبت بزرگ تاریخی لازم می دانم که هموطنان گرامی به ویژه نسل جوان ما تاریخ پر افتخار کشور و اسلاف مجاهد خود را به دقت مطالعه نمایند، تا آگاه و آماده شوند که همانند نیاکان شان جهاد بر ضد اشغالگران را ادامه بدهند و تا آزادی کامل و حاکمیت نظام اسلامی در کشور مبارزه خود را استمرار بخشند، تجلیل استقلال زیر چتر اشغال معنای ندارد، باید با اشغال کنونی چنان مبارزه و مقابله نمایم که صد سال قبل انرا نیاکان ما انجام داده بودند.

اگر در روزهای مبارک عید و قربانی، مشغول مبارزه مقدس جهادی در راه پروردگار

هستید، جان و مال خود را برای جهاد فی سبیل الله وقف نموده اید و از دین، عقیده و ملت مؤمن خود دفاع می کنید، این احسان بزرگ پروردگار است که شما را برای این راه مبارک انتخاب نموده است، شما در مورد مرتبه خود این فرمان الهی را کافی بدانید که : وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِينَ عَلَى الْقَاعِدِينَ أَجْرًا عَظِيمًا ﴿٢۹۵﴾  النساء

ترجمه: خداوند برتری داده است مجاهدان را بر بازنشستگان به اجر و ثوابی بزرگ.

بر عبادات مخلصانه و خدمت به مؤمنان شکر پروردگار را بجا آورید و یقین داشته باشید که خداوند متعال قربانی شما را ضایع نمی کند. در دنیا، آرمان های جهادی تان برآورده می شود و در آخرت، اجرهای بزرگی بر آن مرتب می شود. ان شاء الله تعالی.
در اخیر یکبار دیگر عید سعید الاضحی را به تمام مجاهدین و ملت شریف تبریک می گویم، الله متعال بکند که عیدهای آینده را در استقلال کامل و زیر چتر نظام اسلامی تجلیل نمائیم. و ما ذالک علی الله بعزیز.    والســـــــــــــــلام

زعیم امارت اسلامی امیرالمؤمنین شیخ الحدیث هبة الله آخندزاده

۷/۱۲/۱۴۴۰ هـ ق

۱۷/۵/۱۳۹۸هـ ش

 ۲۰۱۹/۸/۸م

Related posts