شنبه ، 24 آگوست ، 2019

جزئیات سفر نمایندگان امارت اسلامی به کشور ازبکستان

جزئیات سفر نمایندگان امارت اسلامی به کشور ازبکستان

روز گذشته، معاون سیاسی و رئیس دفتر سیاسی امارت اسلامی محترم ملا برادر آخند در مقر وزارت امور خارجه کشور ازبکستان با عبدالعزیز کاملوف، وزیر امور خارجه آن کشور و عصمت ایرگاشیف، نماینده خاص رئیس جمهور کشور ازبکستان برای افغانستان دیدار نمود. در این دیدار در مورد روابط تاریخی و دوستانه هر دو کشور، مذاکرات جاری با امریکایی ها، تامین صلح و ثبات کامل در افغانستان، بازسازی افغانستان و پروژه های اقتصادی و عمرانی کشور ازبکستان در افغانستان گفتگوهای همه جانبه صورت گرفت.
محترم ملا برادر اخند از وزیر امور خارجه ازبکستان خواست که پروژه های اقتصادی و کار های عمرانی را که کشور ازبکستان در افغانستان آغاز کرده است (مثلا رساندن برق به شمال کشور، گسترش خط آهن تا شهر مزار به هدف وسعت دادن تجارت درمیان هر دو کشور و دیگر پروژه ها) را تکمیل نماید و اطمینان داد که امارت اسلامی درین بخش در مناطق زیر کنترول خود آماده هر نوع همکاری است. زیرا این پروژه ها نه تنها به امارت اسلامی ربط دارد و نه هم ملکیت مسئولین اداره کابل است، بلکه ملکیت تمام ملت و به نفع و رفاه تمام افغان هاست.
از وزیر امور خارجه ازبکستان خواسته شد که از اداره کابل نیز با جدیت بخواهد که موانعی را که آن ها در برابر تطبیق پروژه های مذکور ایجاد کرده اند هر چه زودتر برداشته شود.

 

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۸/۱۲/۱۴۴۰هـ ق
۱۸/۵/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۸/۹م

Related posts