دوشنبه ، 18 نوامبر ، 2019

اعلامیه کمیسیون امور زندانیان در مورد وفات یکتن زندانی در زندان پلچرخی

اعلامیه کمیسیون امور زندانیان در مورد وفات یکتن زندانی در زندان پلچرخی

یکبار دیگر از زندان بدنام پلچرخی خبر دردناک رسیده است که یکتن زندانی مریض محمد طیب آخندزاده پسر عبدالغفور آخندزاده باشنده ولسوالی واشیر ولایت هلمند شب گذشته بر اثر بیماری که عائد حالش بود جان باخته است. انا لله و انا الیه راجعون.

مرحوم محمد طیب آخندزاده از مدتی به اینسو از بیماری که عائد حالش گردیده بود رنج می برد، اما در زندان توجه لازم به تداوی او صورت نمی گرفت.

او همچون سائر بندی های مظلوم که امسال بر اثر بیماری های قابل علاج در زندان پلچرخی وفات نموده اند، در حالی زندگی خود را از دست داده است که هزاران تن دیگر زندانیان مظلوم نیز در زندان های رژیم کابل و اشغالگران از بیماری های گوناگون اذیت می بینند و زندگی شان با خطر مواجه است. اما رژیم کابل و پشتیبانان خارجی شان هیچگونه طرز العمل اساسی و توجهی به تداوی و وضعیت صحی این زندانیان ندارند و نه هم به ورثای شان اجازه می دهند که بیماران خود را بیرون از زندان تداوی بکنند.

کمیسیون امور زندانیان امارت اسلامی یکبار دیگر بر سازمان های جهانی حقوق بشر، نهادهای خیریه صحی و دیگر ادارات مستقل بشری صدا می کند که خواستار جدی محاکمه عاملان چنین جنایات بشری شوند، تا در آینده از چنین رویدادها جلوگیری شود.

 

کمیسیون امور زندانیان – امارت اسلامی
۱۳/۱۲/۱۴۴۰هـ ق
۲۲/۵/۱۳۹۸هـ ش ـــ۲۰۱۹/۸/۱۳م

Related posts