پنجشنبه ، 19 سپتامبر ، 2019

اعلامیه کمیسیون امور زندانیان در مورد وفات یکتن زندانی در زندان بگرام

اعلامیه کمیسیون امور زندانیان در مورد وفات یکتن زندانی در زندان بگرام

این بار از زندان بدنام بگرام خبر دردناک رسیده است که یکتن زندانی مریض سید محمد پسر محمد الف باشنده ولسوالی نوزاد ولایت هلمند دو روز پیش درین زندان بر اثر بیماری که عائد حالش شده بود وفات نموده است. انا لله و انا الیه راجعون.

مرحوم سید محمد از مدتی به اینسو از بیماری که عائد حالش گردیده بود رنج می برد، اما در زندان توجه لازم به تداوی او صورت نگرفت.

او همچون سائر بندی های مظلوم که امسال بر اثر بیماری های قابل علاج در زندان پلچرخی وفات نموده اند، در حالی زندگی خود را از دست داده است که هزاران تن دیگر زندانیان مظلوم نیز در زندان های رژیم کابل و اشغالگران از بیماری های گوناگون اذیت می بینند و زندگی شان با خطر مواجه است. اما رژیم کابل و پشتیبانان خارجی شان هیچگونه طرز العمل اساسی و توجهی به تداوی و وضعیت صحی این زندانیان ندارند و نه هم به ورثای شان اجازه می دهند که بیماران خود را بیرون از زندان تداوی بکنند.

کمیسیون امور زندانیان امارت اسلامی یکبار دیگر بر سازمان های جهانی حقوق بشر، نهادهای خیریه صحی و دیگر ادارات مستقل بشری صدا می کند که خواستار جدی محاکمه عاملان چنین جنایات بشری شوند، تا در آینده از چنین رویدادها جلوگیری شود.

کمیسیون امور زندانیان – امارت اسلامی
۲۹/۱۲/۱۴۴۰هـ ق
۸/۶/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۸/۳۰

Related posts