پنجشنبه ، 19 سپتامبر ، 2019

هر عمل عکس العمل دارد

هر عمل عکس العمل دارد

تبصره هفته :

شب گذشته، مجاهدین امارت اسلامی یکبار دیگر در دامنه شهر کابل در ساحه محدودی به نام «گرین ویلج» عملیات موفق انجام دادند. بیشتر سُکان گرین ویلج منسوبین نظامی خارجی و داخلی است. با وصف اینکه درین منطقه هیچ فرد ملکی یا افغان عادی زندگی نمی کند، بلکه از نگاه حساسیت امنیتی به کسی اجازه داده نمی شود که به نزدیکی این منطقه برود و ساحه کاملا نظامی است. اما باز هم بعضی رسانه ها غوغا برپا کردند که طالبان مردم ملکی را زیان مند ساخته اند و این حمله را باید انجام نمی دادند.

حمله بر ساحه نظامی گرین ویلج در حالی تقبیح می شود که از سوی دیگر عساکر خارجی و اجیران داخلی بمباردمان، چاپه ها و عملیات ظالمانه شان را در سراسر افغانستان در قریه ها، شهرک ها و بر خانه های خامه افغان ها دوام داده اند.

در همین چند روز دو بازار تنها در ولایت غزنی از بین برده شده است. نیروهای مشترک به تاریخ ۳۱ اگست بر بازار جهانگیر ولسوالی گیلان ولایت غزنی چاپه زدند و ۲۲ دکان، ۱ هوتل و دیگر ملحقات بازار را توسط ماین ها انفجار دادند، بیش از ۲۰ موتر و موترسایکل را آتش زدند و مردم را با خسارات ملیون ها افغانی دچار ساختند. عساکر خارجی و داخلی در شب بعدی بر بازار مرکزی ولسوالی ناوه حمله کردند و ۲ کلینک، ۴ هوتل، ۳ پمپ تیل و بیش از صد دکان را آتش زدند. همچنان شماری زیادی موتر و موترسایکل های مردم ملکی را از بین بردند و این عملیات های ویرانگر علاوه ازان بمباردمان های ظالمانه ایست که هر روز بر مردم قریه جات و مناطق دوردست کشور جریان دارد و غیر نظامیان جان های شان را از دست می دهند.

آنانی که بر هدف قرار دادن قرارگاه نظامی گرین ویلج نقد دارند، باید این را درک کنند که هر عمل عکس العمل دارد. این امکان ندارد که نظامیان خارجی و داخلی مستقر در گرین ویلج بازار ظلم و وحشت را در قریه های افغانستان داغ بسازند و خود شان آرام در مراکز نظامی شان نشسته باشند.

این ملت بی کس نیست و نه هم هموطنان ما مهدور الدم هستند. امارت اسلامی افغانستان که ازین ملت نمایندگی می کند، انتقام از خون ملت خود را مسئولیت خود می داند و قاتلان ملت حتما به جزای اعمال می رسند.

آنانی که از حمله بر گرین ویلج ناراحت هستند پیش از همه باید این قاتلان مستقر در گرین ویلج و دیگر قرارگاه های نظامی را از اعمال ظالمانه شان منصرف بسازند. زیرا تمام زیان بمباردمان ها، حملات و عملیات های تخریبی ایشان به مردم بی گناه کشور می رسد و هیچ تاثیری بر وضعیت جنگی ندارد، بلکه تنها چهره وحشیانه ایشان را رسوا و هویت استبدادی شان را به اثبات می رساند.

Related posts