سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

واکنش سخنگوی امارت اسلامی در رابطه به راپور خصمانه بی بی سی در مورد تلفات مجاهدین

واکنش سخنگوی امارت اسلامی در رابطه به راپور خصمانه بی بی سی در مورد تلفات مجاهدین

بی بی سی راپوری را پخش کرده است گویا به اساس یافته های (!!؟) آنها، در افغانستان به یک هزار تن مجاهدین تلفات وارد شده است.
این عین آن پروپاگند است که در اثنای فرار از روند مذاکرات، اولاً وزیر امور خارجه امریکا پمپیو، سپس رئیس جمهور ترامپ و بعداً به تقلید آن ها ارگان های امنیتی اداره کابل برای توجیه ناکامی های شان آنرا پخش کردند.
بی بی سی یکبار دیگر می خواهد به حیث بلندگوی نیروهای اشغالگر نقش بازی کند، جنگ سرد را به پیش ببرد و حقایق موجود در افغانستان را به نفع اشغالگران وارونه جلوه دهد.
ما ادعای بی اساس تلفات هزار تن مجاهدین در ماه گذشته را به قاطعیت رد می کنیم، دشمن و رسانه های همکار آن هیچگونه سندی ندارند که ثابت کنند مجاهدین امارت اسلامی به این حد تلفات دیده باشند.
اساس راپور بی بی سی آن پروپاگندهای روزمره وزارت های داخله و دفاع اداره کابل است که کشتن افراد ملکی حتی زنان و کودکان را نیز تلفات به طالبان می دانند و مسئولیت آنرا را بدوش می گیرند.
در یک هفته گذشته، ۸ ولسوالی (خواجه غار، ینگی قلعه، خان آّباد، قلعه زال، دشت ارچی، گذرگاه نور، اناردره و زارع ) در ولایت های تخار، قندوز، فراه، بغلان و بلخ بدست مجاهدین فتح گردید.
مجاهدین داخل مراکز ولایت های قندوز و فراه شدند، ۱۰۷ پوسته ها ،۹ قرارگاه بزرگ و ۳ کندک دشمن را به گونه کامل تصرف کردند و عساکر مستقر درآن که شمارآنها به صدها تن می رسد قتل، زخمی و یا زنده دستگیر کردند.
در کابل و بعضی ولایات دیگر حملات بزرگ فدایی نیز بر مراکز مهم دشمن انجام یافت.
با این همه شواهد که دلیل قوی بر تلفات سنگین دشمن است، باز هم بی بی سی بدون اینکه بی طرفی رسانه یی را مراعات کرده، نظر و معلومات امارت اسلامی را نیز در راپور درج نماید، پروپاگند می کند که گویا خدا نخواسته یک هزار نفر مجاهدین شهید شده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۱۷/۱/۱۴۴۱هـ ق
۲۵/۶/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۹/۱۶م

Related posts