سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

اطلاعیه کمیسیون تعلیم و تربیه و تحصیلات عالی در مورد انتخابات نام نهاد اداره کابل

اطلاعیه کمیسیون تعلیم و تربیه و تحصیلات عالی در مورد انتخابات نام نهاد اداره کابل

به مسئولین تمام ادارات تعلیمی !

السلام علیکم و رحمت الله و برکاته
خداوند متعال شما را در امور دینی و تعلیمی تان کامیاب و موفق داشته باشد.

البته، در مورد وضعیت موجوده کشور عزیز ما افغانستان معلومات کامل دارید.
اشغالگران و مزدوران داخلی اگر از یکسو سلسله عملیات های نظامی و بمباردمان های وحشیانه شان را دوام داده اند، از سوی دیگر در عرصه سیاسی نیز تلاش می کنند که برای اجیران خود یک گونه مشروعیت بدست بیاورند و اذهان عامه را فریب بدهند.
اشغالگران می خواهند یکبار دیگر به نام انتخابات ریاست جمهوری، رئیس جمهور نام نهادی را به میان آورند و باز هم زمینه را برای تداوم اشغال خود هموار ساخته و روند ظلم و وحشت شان را تا مدتی دیگر در برابر ملت مظلوم ما ادامه دهند.
آن ها درین راستا کوشش می کنند که انتخاباتی را تحت عنوان انتخابات ریاست جمهوری انجام بدهند.
اما چونکه این پروسه از ابتدا تا پایان از سوی اشغالگران پلان و نهایی شده و مفاد نهایی آن نیز به اشغالگران می رسد، این وجیبه دینی و ملی هر فرد مسلمان افغانستان است که این پروسه جعل و فریب اشغالگران را خنثی نموده، از برگزاری آن جلوگیری نمایند.
چون برگزار کنندگان پروسه انتخابات اراده دارند که مراکز کمپاینی و انتخاباتی شان را در داخل ادارات تعلیمی ایجاد کنند، و ازین مراکز، منسوبین تعلیم و تربیه و استادان درین راستا استفاده کنند، کمیسیون تعلیم و تربیه و تحصیلات عالی امارت اسلامی افغانستان در تمام مناطق شهری و اطرافی کشور از کارمندان، معلمین، مدرسین و مدیران مکاتب می خواهد که در ادارات تعلیمی خود اجازۀ ایجاد هیچگونه مراکز کمپاینی و انتخاباتی را ندهند و نه هم استادان و شاگردان به حیث کارمندان انتخاباتی وظیفه اجرا کنند.
امارت اسلامی نمی خواهد که در حملات مجاهدین به مردم عام و یا استادان و شاگردان ادارات تعلیمی زیان جانی و مالی وارد شود.
استادان و شاگردان ادارات تعلیمی باید از پروسه های سیاسی دشمن، خود را کاملا دور نگه دارند و اجازه ندهند که اشغاگران و اجیران شان از مکاتب برای پروسه های شیطانی شان استفاده کنند.
در پایان، یکبار دیگر می گوئیم که پروسهء جعلی به نام انتخابات هیچگونه مشروعیت اسلامی و ماهیت افغانی ندارد، بلکه تلاش برای تداوم اشغال، پرده انداختن بر تهاجم نظامی و فریب دادن اذهان عامه است، که از سوی اشغالگران کفری تمویل می شود و نتیجه نهایی آن نیز در اختیار آن ها می باشد.
بناءً وظیفه هر مسلمان و افغان واقعی است که به حد توان خود برای خنثی نمودن این دسیسه سعی نمایند.

کمیسیون تعلیم و تربیه و تحصیلات عالی امارت اسلامی
۱۹/۱/۱۴۴۱هـ ق
۲۷/۶/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۹/۱۸م

Related posts