سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

مصاحبه الاماره با محترم الحاج مولوی صاحب عبدالرحمن راشد، عضو شورای رهبری امارت اسلامی و مسئول جهادی ولایت فاریاب

مصاحبه الاماره با محترم الحاج مولوی صاحب عبدالرحمن راشد، عضو شورای رهبری امارت اسلامی و مسئول جهادی ولایت فاریاب

سوال : محترم مولوی صاحب در آغاز اگر خود را به خوانندگان عزیز معرفی نمائید ؟

جواب : بسم الله الرحمن الرحیم  – الحمدلله والصلوة والسلام علی من لا نبی بعده، و بعد :

نخست از همه تسلیمات و احترامات خود را به شما، خواننده گان گرامی وبسایت الاماره و ملت مجاهدپرور افغانستان تقدیم می نمایم. اینجانب مولوی عبدالرحمن “راشد” فرزند نظر محمد بای باشنده ولسوالی پشتونکوت ولایت فاریاب فعلا به حیث عضو شورای رهبری امارت اسلامی و مسئول جهادی ولایت فاریاب وظیفه اجرا می کنم.

سوال : با شروع عملیات الفتح در سال جاری، فعالیت های جهادی در تمام گوشه ها و اطراف کشور بسیار به خوبی پیش میرود، لطفاً اگر از پیشروی های مجاهدین و دستآوردهای عمده جهادی در جریان عملیات الفتح در ولایت فاریاب بگوئید ؟

جواب : الحمدلله والمنه، ولایت فاریاب در سال جاری جهادی دستآوردهای زیادی داشته و مجاهدین با فتوحات تازه بر بخش اعظم ساحات فاریاب حاکم شده اند. مثلا : مرکز ولسوالی قرغان چند روز پیش فتح گردید، منطقه مهم و استراتژیک کته قلعه ولسوالی پشتونکوت دوباره تصفیه شد، همچنان ده پوسته در مناطق کولیان، توغلمست، قلعه و بلک قشلاق ولسوالی بلچراغ فتح شد و۵۰ تن از عساکر کماندو و اربکی ها به شمول قومندان مهم دشمن «غفور» کشته و زخمی شدند و غنائم بی شماری بدست آمد. نیز چاپه اشغالگران امریکایی و مزدوران داخلی آنان در منطقه قره غویلی ولسوالی المار با شکست مواجه شد و ۴ عسکر امریکایی و ۶ عسکر کماندو کشته و تعداد زیادی هم مجروح شدند. مجاهدین در ولسوالی های جمعه بازار، شرین تگاب، اندخوی و دولت آباد نیز پیشروی های عمده ای داشته اند.

سوال : دشمن با همه کوشش های که دراین اواخر برای باز پس گیری مناطق زیر کنترول مجاهدین امارت اسلامی به خرج داده، با تمام امکانات زمینی و هوای ناکام مانده است، مجاهدین چطور توانسته اند در مراکز و سنگر های خود استوار بمانند؟

جواب : بلی، دشمن درین اواخر فاریاب را هدف خاص عملیات های خود قرار داده و اشغالگران و اداره اجیر کابل چندین بار عملیات های همزمان هوایی و زمینی انجام دادند، اما به فضل پروردگار هر بار شکست خوردند و دچار تلفات سنگین جانی و مالی شدند. دشمن هیچ دستآوردی نداشته و آنچه در رسانه ها در مورد تصرف دوباره مناطق و تلفات مجاهدین تبلیغات می کند حقیقت ندارد. می توانیم گفت که لله الحمد ۹۰ در صد خاک فاریاب به شمول سرک های حلقوی در کنترول کامل مجاهدین قرار دارد. حضور دشمن تنها به ساختمان های مرکزی و قومندانی بعضی ولسوالی ها محدود شده و دران جا هم در حالت دفاعی و محاصره قرار دارند. مجاهدین با مورال عالی و به هدف آزادی کشور و اعاده نظام اسلامی مشغول مبارزه هستند و از مراکز و سنگرهای خود دفاع می کنند.

سوال : آیا اداره اجیر کابل می تواند در مرکز و ولسوالی های این ولایت پروسه جعلی و نام نهاد انتخابات را به راه بیاندازد ؟ اداره کابل ادعا دارد که ۴۹ مراکز رای دهی در فاریاب مسدود می ماند و در متباقی ۶۳ مراکز رای دهی انتخابات برگزار می شود که ازان جمله نیز ۲۸ مراکز رای دهی مورد تهدید بلند امنیتی گزارش شده است، گویا به اعتراف اداره کابل، آن ها تنها در ۳۳ مراکز به آسانی می توانند رای گیری بکنند، معلومات و موقف شما درین مورد از چه قرار است ؟

جواب : به تجربه و مشاهده رسیده است که پروسه انتخابات در زیر چتر اشغال همانند دیگر پروسه های شیطانی دشمن ناکام بوده و هیچگاه برای ملت نجیب ما، نتیجه مطلوب و مفیدی نداشته است. در حدود دو دهه گذشته حریم کشور ما و ملت بیچاره افغانستان همواره مورد ظلم، ستم و جنایت و وحشت اشغالگران قرار گرفته، اما سران و پارلمان نام نهاد اداره کابل هرگز نتوانستند مجرمان را به میز محاکمه بکشانند، بلکه سران، مقامات و پارلمان دست نشانده و جعلی رژیم کابل از سوی اشغالگران انتصاب شده اند و هر لحظه در خدمت آنان بوده اند. این بار نیز شاید دشمن در مرکز ولایت فاریاب و ساحات بسیار محدود مراکز بعضی ولسوالی ها برای راه اندازی پروسه انتخابات تلاش بکند، اما مجاهدین هدایت داده شده اند که طبق برنامه های که بدست دارند نگذارند دشمن این پروسه ابزاری و جعلی خود را به راه بیاندازد.

سوال : طوریکه آگاه هستید، پروسه مذاکرات از سوی امریکایی ها معطل شده است، روحیه و مورال جهادی مجاهدین امارت اسلامی پس از تصمیم یکطرفه ترامپ در قبال مذاکرات چه است ؟ آیا مجاهدین از جنگ خسته شده اند یا خیر ؟

جواب : ما هم از طریق رسانه ها شنیدیم که ترامپ به بهانه کشته شدن یک عسکر امریکایی، مذاکره را معطل نموده است. حال اینست که تا کنون نه تنها آتش بس صورت نگرفته بود و وضعیت جنگی بود، بلکه امریکایی ها درین اواخر بیش از پیش افغان ها را شهید کرده اند و می کنند. تعامل و برخورد شایسته بزرگان و نمایندگان امارت اسلامی در جریان پروسه مذاکراتی و حتی پس از تعطیل مذاکرات از سوی ترامپ، ثابت ساخت که طالبان در تعهد و تصمیم خود وفادار هستند. در عین حال مورال مجاهدین بسیار قوی است و فتوحات اخیر مجاهدین امارت اسلامی بیانگر این واقعیت است که مجاهدین هرگز احساس خستگی و پریشانی ندارند، بلکه بزرگان، نمایندگان و عموم مجاهدین امارت اسلامی در عرصه های سیاسی و نظامی بدون کدام اضمحلال به مساعی و مبارزه خود ادامه می دهند.

سوال : غیر از فعالیت های نظامی، فعالیت های دیگر دوائر امارت اسلامی از جمله محاکم، دعوت وارشاد، فرهنگی، تعلیم و تربیه، اقتصاد در ولایت فاریاب چگونه به پیش می رود ؟

جواب : الحمدلله، طوریکه فعالیت های نظامی امارت اسلامی در فاریاب رشد یافته، دیگر اداراتی که در چوکات امارت اسلامی برای ملت و مجاهدین خدمت می کنند، نیز بدست مسئولان متخصص و مسلکی خوب پیش می رود. مجاهدین در عرصه های تعلیم و تربیه، صحت، اقتصاد، بازسازی، دعوت و ارشاد، برقراری امنیت، حل مسائل جنایی و حقوقی، اجرای حدود و قصاص، جلوگیری از بی بند و باری، آدم ربایی و فساد شب و روز مشغول خدمت هستند و از جان، مال و آبروی مردم خود محافظت می کنند.

سوال: رمز موفقیت و کامیابی مجاهدین را در چه می بینید ؟

جواب : رمز کامیابی و سعادتمندی دنیا و آخرت در خداپرستی، تقوا و رعایت حقوق الله و حقوق العباد نهفته است. البته ؛ وحدت صف، اتفاق مجاهدین و اطاعت از امرا از عوامل عمده موفقیت مجاهدین است. برادران مجاهد کوشش نمایند که خود را از ملوث شدن در مادیات دور نگهدارند و از هر نوع اختلافات ذات البینی و تعصبات قومی اجتناب نمایند.

سوال : رابطه بین ملت و مجاهدین را در ولایت فاریاب چگونه بررسی می کنید ؟

جواب : ارتباط مردم با مجاهدین و برعکس از مجاهدین با مردم بسیار نیک و قابل اطمینان است. مجاهدین از میان مردم برخاسته و چشم امید مردم اند. مجاهدین رابطه ناگسستنیِ پدری، فرزندی و برادری با مردم خود دارند.

سوال : پیام شما برای ملت نجیب فاریاب و مردم افغانستان چه است ؟

جواب : پیام ما به مردم مجاهد پرور فاریاب و همه ملت دین دوست افغانستان اینست که اختلافات ذات البینی و تعصبات قومی را کنار بگذارند، دست بدست هم داده برای اهداف مشترک که همانا اقامه نظام اسلامی در این سرزمین است متحد شوند و در پهلوی مجاهدین ایستاده شده هر گونه همکاری نمایند، و نگذارند دشمن میان ما فاصله ایجاد نموده و به اهداف شوم خود موفق شوند.

نیز پیام بنده و امارت اسلامی به ملت مسلمان افغانستان اینست که در پروسه جعلی انتخابات اشتراک نکنند و خود را از مراکز رای دهی دور نگه دارند، چنانچه می دانید که امریکایی ها در طول اشغال افغانستان به عناوين مختلف همیشه تلاش کرده اند تا ملت یکپارچه و متحد افغانستان را از شاخصه های اصیل و ارزشمند آن، جدا ساخته و با تزوير و حیله، پراکندگی و بدبینی عمیق میان مردم ایجاد کنند، تا بتوانند پروسه های استعماری خویش را از هر راه ممکن، به مرحله تکمیل برسانند. يکی از ابزار های استعماری و حربه های فریبنده دشمنان در جهت رسیدن به اهداف شوم شان، پروسه شوم انتخابات است. در حالیکه امريکا قبلا شخص مورد نظر خود را انتصاب کرده و با اجرای توطئه انتخابات می کوشد افکار عامه را فریب دهد، بناءً هوشیار وزیرک باشید.

الاماره : تشکر از شما، از اینکه وقت گرانبهای خود را در اختیار ما گذاشتید ؟

جواب : سپاس و تشکر ازینکه بنده را فرصت دادید، تا سخنان خود را با مجاهدین و هموطنان عزیز خود شریک بسازم، با احترام.

 

مرتب : شمس الله فاریابی

Related posts