سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

اعلامیه امارت اسلامی به مناسبت فرارسیدن ۶ میزان، ۲۳مین سالروز فتح کابل

اعلامیه امارت اسلامی به مناسبت فرارسیدن ۶ میزان، ۲۳مین سالروز فتح کابل

۲۳ سال پیش از امروز به تاریخ ۶ میزان سال ۱۳۷۵ هجری شمسی پایتخت کشور عزیز ما «کابل» از سوی مجاهدین امارت اسلامی فتح گردید.
فتح کابل یکی از روزهای پر افتخار تاریخ معاصر ما است. درین روز، یک برگ سیاه تاریخ ما تمام شد و فصل تازه و مبارکی آغاز شد. درین روز، دوران فساد، فتنه ها، جنگهای ذات البینی و هرج و مرج پایان یافت و باشنده گان کابل و تمام هموطنان گرامی ما زندگی با عزت و با وقاری را زیر چتر حاکمیت شرعی امارت اسلامی آغاز نمودند.
حماسه ۶ میزان ازین سبب حائز اهمیت است که اگر خدانخواسته امارت اسلامی بر ضد جنگ های داخلی و هرج و مرج قیام نمی کرد و آن وضعیت ناگوار چند سال دیگر دوام می کرد، اکنون ما کشور متحدی به نام افغانستان نمی داشتیم. کشور ما که دارایی مادی و معنوی آن چور شده بود، با سقوط و تجزیه همه جانبه و ملت ما با زوال رو برو بود، به گونه که در سطح ملی، منطقوی و بین المللی کسی هم به فکر آن نبود و همگی تنها مشغول تماشای بدبختی های دردناک کشور ما بودند.
۶ میزان ازین لحاظ نیز روز تاریخی و مهم است که درین روز آرمان های جهاد ما بر ضد کمونیست ها برآورده و یک نظام مستقل واقعی و شرعی در کشور ما حاکم شد. نظامی که در تطبیق شریعت اسلامی، اعلای شعائر دینی و دفاع از ارزشهای ملی همچون تمامیت ارضی نقش قابل افتخاری را انجام داد.
ما باور داریم که تاریخ و نسل های آینده، این روز را همیش همانند روز استقلال به یاد می دارند، زیرا افغانستان در همین روز از آزمون خطرناکی نجات یافته و وجود سیاسی اش تثبیت شده است.
اما کشور ما اگر اکنون یکبار دیگر تحت اشغال قرار گرفته و استقلال کشور ما غصب شده است، امارت اسلامی افغانستان با الهام از ۶ میزان به هموطنان خود اطمینان می دهد که پس از هر تاریکی روشنی است. ان شاء الله آن روزی دور نیست که کشور و هموطنان ما از اشغال شوم کنونی نجات یابند و یکبار دیگر در روشنی نظام اسلامی و استقلال، زندگی با عزت و سعادت را آغاز نمایند. وَمَا ذَٰلِكَ عَلَى اللَّـهِ بِعَزِيزٍ

امارت اسلامی افغانستان
۲۹/۱/۱۴۴۱هـ ق
۶/۷/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۹/۲۸م

Related posts