سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

سفر هیئت امارت اسلامی به پاکستان

سفر هیئت امارت اسلامی به پاکستان

سخن روز :

دیروز هیئت دوازده نفره امارت اسلامی به سرپرستی محترم ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی و رئیس دفتر امارت اسلامی در قطر به پاکستان سفر نمود. شاه محمد قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان و دیگر مقامات بلند رتبه آن کشور هیئت امارت اسلامی را پذیرایی نمودند و هر دو جهت تاکید ورزیدند که جنگ جاری در افغانستان باید پایان یابد و صلح به میان آید.

هیئت امارت اسلامی با مقامات پاکستانی در مورد روابط سیاسی و اقتصادی هر دو کشور، سهولت های لازم برای مهاجرین افغانی مقیم در پاکستان در عرصه های صحی، تعلیمی، رفت و آمد و تجارتی، گفتگو نمود و مقامات پاکستانی در موضوعات متذکره وعده همکاری دادند.

در ماه گذشته، وفدهای مختلف امارت اسلامی به کشورهای روسیه، ایران و چین نیز سفر کردند، امارت اسلامی موقف داخلی و خارجی خود را به مقامات کشورهای میزبان واضح ساختند و در مورد پایان اشغال در افغانستان و روی مسائل صلح، سیاسی و اقتصادی نیز گفتگو نمودند. کشورهای نامبرده موقف امارت اسلامی را تائید کردند و بر خروج نیروهای خارجی از افغانستان تاکید ورزیدند.

امارت اسلامی چنانکه  در عرصه نظامی از استقلال و منافع علیای کشور و حقوق ملت محبوب خود دفاع می کند و درین راستا قربانی های زیادی را متقبل شده، همچنان می کوشد از راه های دیپلوماتیک نیز به تلاش های خود دوام بدهد و کشور اشغال شده خود را آزاد و ملت مظلوم خود را از مشکلات موجوده نجات بخشد.

اجماعی که در سطح کشورهای همسایه، منطقه و جهان برای اشغال افغانستان وجود داشت، در نتیجه مساعی پیهم امارت اسلامی از بین رفت و تقریبا تمام جهان به این باور رسیده است که عامل جنگ در افغانستان اشغال امریکایی است و با پایان اشغال، جنگ افغانستان پایان می یابد.

امارت اسلامی به شمول پاکستان با تمام همسایه ها و منطقه روابط خوبی می خواهد و امیدوار است که آن ها نیز افغان ها را در مبارزه کنونی برای پایان اشغال افغانستان، حمایت سیاسی و اخلاقی نمایند.

Related posts