دوشنبه ، 18 نوامبر ، 2019

کشور به اشغالگران خارجی نیاز ندارد

کشور به اشغالگران خارجی نیاز ندارد

سخن روز :

سخنگوی رئیس اداره کابل در واکنش به اظهارات تازه دونالد ترامپ که تاکید بر اخراج نیروهای امریکایی از افغانستان دارد، گفته است که افغانستان هنوز به حضور نظامیان خارجی نیاز دارد. سخنگوی افزوده است که نیروهای خارجی باید جنگ را تا زمانی ادامه بدهند که خطرهای متوجه به امریکا و افغانستان پایان یابد.

مقامات مطبوعاتی اداره کابل همواره در اثنای داغ شدن بحث خروج نیروهای خارجی از کشور، چنین حرف های می زنند. زمانی که گفتگوها میان تیم های مذاکراتی امارت اسلامی و امریکا جریان داشت، آن زمان نیز رئیس رژیم کابل از دونالد ترامپ خواسته بود که باید تمام نیروهای خود را نبرد، بلکه بجای آن ما مصارف خود را کاهش می دهیم.

نخست باید این معلوم شود که آیا افغانستان در واقعیت به نیروهای خارجی نیاز دارد ؟

حضور نیروهای خارجی تجاوز علنی بر استقلال و تمامیت ارضی کشور است و مبارزه در برابر این تجاوز مسئولیت دینی و ملی است. افغان ها این مسئولیت را به سرکردگی امارت اسلامی از ۱۹ سال به اینسو بسیار بخوبی انجام داده اند. پرسش اینست که آن چه چیزی است که افغان ها باید برای آن از استقلال و آرمان حاکمیت نظام اسلامی منصرف شوند ؟ روشن است که هیچ چیزی در برابر استقلال و نظام اسلامی قابل معامله نیست.

مبارزه جهادی مردم افغانستان عکس العمل حضور نیروهای خارجی درین کشور است. تا آنکه خارجی ها اینجا باشند جنگ دوام می کند. سوال اینست که با تهاجم خارجی ها و تداوم جنگ از سوی آن ها، کدام نیاز افغان ها برآورده می شود ؟ بدون شک، جنگ ویرانی است و با ویرانی آبادی نمی آید. افغان ها نتیجه حضور نظامیان خارجی را دیده اند. اکنون افغانستان نا امن ترین کشور جهان و این جنگ خونین ترین جنگ ها شمرده می شود. چهره های بدنام و رانده شده بر افغان ها تحمیل شده اند، بیش از نصف افغان ها زیر خط فقر زندگی می کنند. نشانه ای از قانون دیده نمی شود. بیماری ها روز بروز افزاش می یابد و فساد در رژیم تحمیلی کابل چنان به اوج رسیده است که پشتیبان اصلی شان امریکا کمک های صدها ملیون دالری خود را متوقف ساخته است. این چند دستآورد اشغال ۱۹ ساله است، اگر اشغال ازین بیشتر دوام کند لیست بدبختی ها طولانی تر می شود.

اگر در ظرف ۱۹ سال و با مصارف گزاف، خطرهای متوجه به جهان (که اصلا وجود ندارد) ختم نشد، پس چه وقت ختم می شود ؟ مقامات رژیم  کابل مقاومت افغان ها بر ضد خارجی ها را تروریسم و خطر به جهان می دانند، اما باید واضح باشد که مقاومت افغان ها خطر به کشوری نیست، بلکه مبارزه مقدسی است که ان شاء الله استقلال و نظامی اسلامی در کشور توسط آن اعاده می گردد. رژیم کابل تنها برای قانع ساختن امریکایی ها برای دوام جنگ، می گوید که افغانستان به حضور و جنگ نا مشروع آن ها نیاز دارد.

حقیقت اینست که حضور نیروهای خارجی در کشور حیثیت آکسیژن برای رژیم کابل دارد و بدون حضور آن ها (به گفته رئیس رژیم کابل) تا شش ماه هم دوام نمی کند. مقامات رژیم برای بقای نظام متزلزل خود و حفظ منافع نامشروع شان هر گونه تلاش می کنند که اشغالگران را به دوام اشغال افغانستان قانع بسازند. اما به این خود فروختگان باید واضح باشد که امریکا اکنون در چنان موقفی نیست که نظام شما برای شان اهمیتی داشته باشند و نه هم دیگر به سرمایه گذاری بر شما علاقه ای دارند. آن ها برای منافع خود تصمیم به خروج از افغانستان گرفته اند و امروز باشد یا فردا، گلیم خود را بر می چینند. ان شاء الله تعالی.

Related posts