دوشنبه ، 18 نوامبر ، 2019

آنگاه که بزرگترین نیروی متجاوز سر تسلیم فرود می آورد

آنگاه که بزرگترین نیروی متجاوز سر تسلیم فرود می آورد

مفتی محمد قاسم قاسمی  // ترجمه : محمد حسن عرب

به نقل از خبر گزاری های جهان در ماه های اخیر، خبرها حاکی از آن است كه آمریکا برای خارج کردن نیروهای خود از باتلاق جنگ افغانستان پس از هجده سال جنگ فرسایشی، آماده می شود.

آمریکا در سال دو هزار‌ و یک بعد از هدف قرار گرفتن برج ‌های دو قلوی تجاری در یازدهم سپتامبر، یک جنگ تمام عیار را به هدف پایان دادن حکومت طالبان، رهبری کرد، از گوشه و کنار جهان برای این جنگ سربازگیری نمود، و در رأس آن ها نیروهاى ناتو را بسیج کرد.

اکنون پس از سپری‌ شدن هجده سال، حکومت فعلی امریکا به اهمیت گفتگو با طالبان و بیرون کردن نیروهای خود از این جنگ کور، پی‌ برده است.

گفته می‌ شود آمریکا در این جنگ دو تریلیون دالر خسارت مالی به اضافه سه هزار کشته و ده ‌ها هزار زخمی و خسارت جانی متحمل شده، با توجه به بالابودن خسارت های مالی و جانی، تجاوزگران و ظالمین به ناچار از بعضی از خواسته‌های نابجا، متکبرانه و پوچ خود دست کشیده و به پای میز مذاکره در دوحه پایتخت قطر حاضر شدند.

بدون شک کشیده شدن بزرگ ترین طغیانگر معاصر جهان و راضی شدن به گفتگو با مردانی که نه تانکی دارند، و نه هواپیما و نیرو وقوتی در اختیار دارند این نشانه ای از نشانه های خداوند در این عالم‌ است که جهان با چشم سر آن را مشاهده کرد.

همه‌ی این چیزها از ایمان راستین و غیرت و عزم فولادین مجاهدین سر چشمه می گیرد.

برخی از اعضای هیئت مذاکره کننده طالبان کسانی هستند که از  طرف امریکا به اتهام تروریست بودن دستگیر و راهی زندان گوانتانامو شده و مورد انواع شکنجه ها واهانت ها واقع شده بودند.

اما هم ‌اكنون كه طالبان به رقیبی قدرتمند برای متجاوزین تبدیل شده اند ديگران نیز به ناچار مجبور به اعتراف به جایگاه این گروه در سطح بین الملل  شدند.

بدون شک این شکست متجاوزین و اشغالگران و پیروزی مستضعفین دلالت براین دارد که خداوند قادر هست که مظلومین و  ستمدیده‌گان دیروز را، امروز صاحب عزت قرار دهد و آنان را سربلند گرداند.

مسلّما هر ملت و گروهی که درمقابل دشمنان خدا صبر و پایداری و استقامت کند، تلاش‌هایش مثمر خواهد شد ، اگرچه بعد از مدتی باشد.

و خداوند مزد صبر وقربانی های شان را ضایع نخواهد کرد. چنانچه در سوره غافر آیه ۵۱ می فرماید : إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ.

ترجمه: ما قطعا پیغمبران خود را و مومنان را در زندگی دنیا و در آن روزی که گواهان بپا می خیزند یاری می‌ دهیم و دستگیری می کنیم.

گفتگو های صلح در حال نتیجه دادن بود وهمه گوشها منتظر اعلان نهایی مذاکره بودند، ناگهان تجاوزگران متکبر و ظالمان اشغالگر که خود را زمامدار جهان می پندارند شکست در مقابل دسته ای کوچکی از مومنین را برای خود مایه‌ی سر افکنده‌گی، ذلت و خواری تلقی کردند و رهبران کودن آمریکا، بزرگترین شکست خود در زمین را نتوانستند مشاهده و تحمل کنند و از این رو این گفتگو ها با شکست مواجه شد.

تجربه ثابت کرده است که افغانستان لقمه خوشمزه و آماده ای نیست که خوردنش آسان باشد، افغانستان سرزمین پهلوانان و غیور مردان مجاهد‌یست که در مقابل بزرگترین امپراطور آن زمان یعنی بریتانیای کبیر که به ظاهر، خورشیدش هیچگاه غروب نمی کرد ایستادند و سر تسلیم فرود نیاوردند.

افغانستان سر زمین مجاهدین و راد‌مردانی‌ست که اتحاد جماهیر شوروی را چنان شکست سنگینی دادند که تاریخ هرگز آن را فراموش نخواهد کرد.

رهبران آمریکا و مردم آمریکا باید بدانند که ملت مسلمان افغان هرگز آدم کشی های سربازان آمریکایی را فراموش نخواهند کرد. ملت افغان لاشه های جزغاله شده و تکه پاره شده فرزندان خود را هر گز از یاد نخواهد برد. بی رحمی ها و وحشیگری ‌های که گرگ های درنده آمریکایی مرتکب شدند منجر به خلق صحنه های دلخراشی شد که بدنه ا بخاطر وحشتناک بودنش می لرزد.

متجاوزین باید بدانند که نسل جدید با شعارهای پوچ و توخالی که آمریکا پشت سر آن خود را پنهان ساخته هرگز فریب نخواهند خورد.

آمریکایی ‌ها ادعا دارند که هدف از آمدن شان به افغانستان مبارزه با تروریسم و برگرداندن امنیت وآوردن دموکراسی و آزادی هست. چگونه و با چه رویی این حرف ها را می زنند ؟!

در حالیکه دست جنایتکار این ‌ها (در مدت ۱۸ سال ) برای مردم جهان وافغانستان روشن شده و جهان  شاهد وحشی گری ها و جنایات و حرمت شکنی‌ های اینها بوده است.

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ – الشعراء ۲۷۷.

ترجمه : و کسانیکه ستم می کنند خواهند دانست که باز گشت شان به کجا وسر نوشت شان چگونه است.

بر ملت و مجاهدین افغان زمین لازم است اولا شکر خدا را با زبان، قلب و اعضا ادا کنند، نشاط و همت خود را برای ادامه جهاد که قله بلند دین و رمز عزت اسلام و مسلمین در آن می باشد، تجدید نموده و مواظب نقشه های شوم دشمنان اشغالگر در آینده باشند.

خوب هست حرکت طالبان یک بازنگری جدید در برخی از برنامه ها،  نقشه ها، دیدگاه ها و تلاش های خود داشته باشند. به همین خاطر  توجه شان را به چند نکته جلب می کنم :

  • ۱ : توجه به علم و همگام شدن با تکنولوژی جدید و تلاش مضاعف در همه ای زمینه ها و بکار گرفتن تمام نیرو برای ترساندن دشمن و مقابله با آن.
  • ۲ : تربیت نسل جدید و توجه خاص به نیروی جوانان مومن، که سر شار از انگیزه هستند.
  • ۳ : دوری از تعصب نژادی و حزب گرایی.

زیرا تعصب نژادی و حزب گرایی بین مجاهدین و مردم شکاف ایجاد می کند و دشمن را خوش‌ حال کرده و باعث می شود دشمنان اسلام برای از بین بردن توانای های ملت از طریق به راه انداختن جنگ های داخلی، امیدوارتر شوند.

  • ۴:  مجاهدین هنگام جهاد با دشمن بسیار محتاط تر از قبل عمل کنند تا آسیبی به افراد غیر نظامی و بی گناه نرسد و دشمنان با دستگاه های تبلیغاتی‌شان آوازه مجاهدین را دچار خدشه نکنند وباید این‌ را به یاد داشته باشیم که ریخته شدن خون شخص بیگناه اگر چه بصورت غیر‌عمد صورت گیرد نصرت خداوند را به تاخیر می ‌اندازد و سبب نارضایتی پروردگار می شود و پیامدهای دیگری هم به دنبال دارد.
  • ٥ : چیز مهم و حیاتی که بايستى خیلی به آن توجه شود ارتباط مجاهدین با آحاد مردم و به دست آوردن اعتماد آنان به ویژه قشر تحصیل‌کرده و فرهنگی‌.

ارتباط و اعتماد عموم مردم به مجاهدین به گونه‌ ای باشد که آنان (مردم) پیروزی مجاهدین را پیروزی خود بدانند و شکست آنان را شکستی برای خود تلقی کنند.

ناگفته پیدا‌ست، بسیاری از گروه ‌ها و تشکل ها در بسیاری از نبرد‌ها فقط به این دلیل که از پشتوانه‌ی مردمی برخور‌دار نبودند با شکست مواجه شدند.

به گواهی تاریخ، بسیاری از حکومت ها  و حرکت ها به وسیله تظاهرات مردمی به حیات سیاسی خود ادامه دادند و بسیاری نیز به کام نیستی کشیده شدند.

  • ۶ : به فکر تربیت، تعلیم، و اصلاح عقائد و اعمال همه ملت باشید.

زیرا به سبب اصلاح شدن ملت، نصرت خدا سرازیر می شود و مشکلات و آفات از بین می‌رود.

  • ۷‌ : توجه خاص و ویژه به دعا و نیایش و کمک خواستن از الله متعال.

باید دانست که فتح و پیروزی نصیب نخواهد شد مگر از طرف خداوند : چنانچه الله تعالی می فرماید : وَمَا النَّصْرُ إِلَّا مِنْ عِندِ اللَّهِ – الانفال  ۱۰

Related posts