یکشنبه ، 8 دسامبر ، 2019

پیروزی های اخیر و ادعاهای دشمن

پیروزی های اخیر و ادعاهای دشمن

سخن روز :

مجاهدین قهرمان امارت اسلامی همچون گذشته، در هفته اخیر نیز بر مراکز و مخفیگاه های دشمن حملات زیادی تهاجمی و چریکی انجام داده اند. اشغالگران و اداره کابل در نتیجه این حملات با تلفات بزرگ جانی و تجهیزاتی رو برو شده اند. مجاهدین غنائم بی شماری بدست آورده اند و ساحات وسیعی را از وجود دشمن تصفیه کرده اند.

قاری محمد یوسف احمدی، سخنگوی امارت اسلامی در مورد پیروزی های هفته گذشته می نویسد : « در جریان عملیات کوبنده الفتح، در جریان هفته گذشته ۲۶۹ حملات خورد و بزرگ در ۲۹ ولایات کشور بر دشمن انجام یافت. در ضمن عملیات ها به شمول ۱۰ قومندان ۴۰۹ تن عسکر پولیس و اربکی های دشمن مزدور کشته و به شمول ۴ قومندان ۱۷۸ تن دیگر زخمی شدند. نیز ۶۶ تن دیگر زنده گرفتار و یا هم تسلیم شدند. همچنان به شمول ۲ قرارگاه و یک ولسوالی جعلی، ۴۵ پوسته فتح شد و ۵۸ عراده تانک های هاموی و موترهای رینجر و ۷ موتر اکمالاتی از بین برده شد. ۱۵ تانک هاموی و موتر رینجر بدست مجاهدین آمد و یک طیاره کشفی دشمن سرنگون گردید. در درگیری ها ۱۲۲ میل سلاح های سبک و سنگین، هزاران مرمی و دیگر امکانات فراوان نظامی نیز بدست آمد» .

دشمن از راه های مختلف کوشش می کند پیروزی های مجاهدین را کمرنگ بسازد و فکر می کند با این کار می تواند عساکر مورال باخته خود را روحیه بدهد. دشمن به گونه پیهم اعلان می کند که فلان ولسوالی و فلان منطقه را از نزد مجاهدین پس گرفته اند و ارقام مختلف تلفات مجاهدین را نیز نشر می کنند.

دشمن با این ادعاهای بزرگ هیچ منطقه ای را از مجاهدین پس نگرفته است، بیشتر زیان حملات و عملیات های دشمن به مردم بی گناه ملکی می رسد. هر روز مردم ملکی در عملیات های شبانه و بمباردمان های اشغالگران و رژیم کابل در بخش های مختلف کشور هدف قرار می گیرند و دارایی مردم و نهادهای عام المنفعه از بین برده می شود.

ساحه زیر کنترول دشمن روز بروز محدود تر می شود، گراف خسارات جانی و مالی دشمن بالا می رود و ادعاهای که دشمن در مورد پیشروی های خود می کند، واقعیت ها بالعکس است.

مطالب مرتبط