سه شنبه ، 10 دسامبر ، 2019

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی به مناسبت شهادت احمدوحید مژده

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی به مناسبت شهادت احمدوحید مژده

با تأثر فراوان آگاهی یافتیم که مبارز سیاسی، تحلیلگر و نویسنده توانای کشور، احمد وحید مژده از طرف حلقات استخباراتی دشمن به شهادت رسید.

امارت اسلامی در مورد این حادثه از عمق قلب اندوهگین شده، این جنایت را با شدید ترین الفاظ نکوهش می نماید و شهادت مژده صاحب را ضایعه بزرگ در عرصه های سیاسی و فرهنگی کشور می پندارد.

شهید احمدوحید مژده در جهاد علیه کمونیز شرکت کرده بود، بعداً جنگ های تنظیمی وی را به شدت می رنجاند، در زمان تسلط کامل امارت اسلامی وی در وزارت امورخارجه، از پالیسی های امارت اسلامی نمایندگی خوبی می کرد و مخالف سرسخت اشغال امریکایی بود.

نامبرده در این اواخر مصروف مبارزه در راه آزادی کشور، آمدن صلح، اتحاد بین افغانها و برپا شدن نظام قوی اسلامی در کشور بود.

در این راسته زحمات زیادی را متحمل شد، مقاله های فروانی نویشت، در کنفرانس ها شرکت فعال داشد، درک خوب از وضعیت می نمود و در همین راه جان خود را قربانی کرد.

به شهادت وی کشور از یک سرمایه با استعداد محروم گردید، در عین حال نقاب از حقیقت و حوصله مندی چهره های منحوس و پنهان شده تحت شعارهای کاذب آزادی بیان هم برداشته شد که دراین آواخر شماری از کدرهای علمی، تحلیلگران و فعالان سیاسی را به جرم داشت مفکوره مثبت، نظریه اسلامی و ملی تحت هدف قرار می دهند و کمر به همچو قتل ها بسته اند.

به مناسبت شهادت وی، به خانواده شهید احمد وحید مژده، دوستان، همفکران، در عموم همه هموطنان خود تسلیت و تعزیزت می گوئیم، به همه خواهان صبر جمیل استیم و برای مرحوم مژده صاحب جنة الفردوس را استدعا داریم.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی

۲۴/۳/۱۴۴۱هـ ق

۳۰/۸/۱۳۹۸ــ ش ــ ۲۰۱۹/۱۱/۲۱م

مطالب مرتبط