جمعه ، 13 دسامبر ، 2019

دوستم و معیارهای متضاد اشغالگران

دوستم و معیارهای متضاد اشغالگران

سخن روز :

پری روز، رسانه ها عکس ها و راپورهای را پخش کردند که جنرال سکات میلر، فرمانده عمومی قوای اشغالگر در افغانستان به همرای وزیر اجیر خود اسدالله خالد، با فرمانده ملیشه های گلم جمع، رهبر جنگسالار جنرال دوستم ملاقات کرده است.

دفتر دوستم به رسانه ها گفته است که جنرال میلر درین ملاقات به رهبر آن ها در بدل خدمات او، نشان سازمان ناتو و مدال قهرمان نیروهای امنیتی افغان را اهدا کرده است.

اگرچه این جنرالان به رسانه ها گفته اند که گفتگو در مورد امنیت شمال کشور، آجندای بحث بود. اما حقیقت اینست که جنرال میلر می خواهد انتخابات شرمناک اداره کابل را به گونه ای حل کند که فرمایش های آن ها دران جا بجا شود و جلو بی نظمی گرفته شود.

هفته گذشته، جنرال دوستم به حمایت از تیم عبدالله عبدالله، به رقیب او اشرف غنی هشدار داد که به غنی تسلیم نمی شود و مرگ را بر تسلیمی به این دیکتاتور ترجیح می دهد. او افزود ؛ غنی باید بداند که وضعیت را از زمان داکتر نجیب هم بدتر می سازم.

همان بود که قومندان اشغالگران سکات میلر برای کنترول منازعات بین خودی مزدوران خود، به خانه دوستم رفت و با او عکس گرفت.

به هر کیف، با نام و کردار دوستم هر کسی آشنایی دارد، او قاتل هزاران انسان بی گناه است. او در تاریخ افغانستان، به تمام معنی چهره مجرم و بدنام است. او هیچگاه از هیچگونه جرم بشری دریغ نورزیده است. دوسیه شرمناک اخیر او مسئله ایشچی است که هنوز هم بر میز سارنوالان و قاضیان اداره کابل مانده است. اما هیچکسی جرات بررسی آن را ندارد و نه هم مسئولیت خود می داند. زیرا همچو میلر، فرماندهان اشغالگران از او پشتیبانی می کند.

معیارهای سرچپه اشغالگران را ازین می توان به خوبی درک کرد که یک مجرم مشهور بشری را ایشان در کشور ما مدال می دهند، اما برای رفتن به امریکا برایش ویزه نمی دهند.

در اپریل ۲۰۱۶م ، دوستم می خواست به حیث معاون اول رئیس جمهور افغانستان به امریکا سفر بکند، اما امریکا اجازه نداد. نیویارک تایمز به نقل از مقامات امریکایی نوشت که دوستم به جنایات بشری ملوث است و قانون امریکا اجازه داده نمی تواند که چنین شخصی داخل امریکا شود.

اما امروز جنرال نظامی همان کشور سکات میلر می آید و در کشور ما نشان قهرمان سازمان ناتو را به این مجرم بزرگ بشری می دهد، مطلب اینست که دوستم اگر هزاران نفر را کشته است، باکی ندارد. زیرا او افغان ها را کشته است و اکنون به کار اشغالگران می آید و برای آن ها حیثیت ابراز جنگی را دارد. پس با اینقدر جنایات بشری که او انجام داده است، باز هم امریکا و ناتو که سکات میلر اران ها نمایندگی می کند، به او میدال می دهد.

تمام معیارهای اشغالگران اینگونه متضاد است، افغان ها می دانند که اشغالگران به هر ارزش آن ها تمسخر می کنند، اما مزدوران هم بدانند که ازان ها به حیث ابزار جنگی برای مدت کوتاه استفاده می شود، سپس ایشان از سوی همین اشغالگران ذلیل می شوند.

مطالب مرتبط