ژانویه 20, 2020

اعلامیه امارت اسلامی به مناسبت تهاجم شوروی ها در ششم جدی

چهل سال پیش، به تاریخ شش جدی ۱۳۵۸ هجری شمسی، لشکرهای مغرور شوروی بر حریم پاک کشور اسلامی ما افغانستان، یورش آوردند.

تهاجم شوروی ها بر افغانستان فاجعه بزرگ تاریخ معاصر بود.

کمونیست های بی رحم به قتل عام ملت مؤمن ما، بمبارد قریه ها و تخریب همه جانبه آغاز کردند. آن ها گمان داشتند که نظام باطل و افکار طاغوتی خود را با ظلم و جبر بر مردم مسلمان ما تحمیل می کنند، اما ملت ما برای محافظت از ارزش های مقدس خود بالاتر از توقعات قربانی دادند، یک و نیم ملیون هموطنان ما در راه دفاع از اسلام خود را قربان نمودند و همین تعداد دیگر زخمی، معیوب، بندی و یا هم ناپدید شدند. بیشتر قریه ها و شهرک ها ویران شد و زیر بناهای کشور از بین رفت، اما ملت مؤمن ما با این همه ظلم و وحشت اشغالگران بی رحم آماده نشدند که از مقدسات و ارزش های خود بگذرند و اشغال شوروی ها را بپذیرند. بالاخره از برکت قربانی های بزرگ افغان ها، شوروی های اشغالگر شکست خوردند و با سرهای خمیده از کشور ما فرار کردند.

به مناسبت روز آغاز تهاجم شوروی، باید به اشغالگران کنونی (امریکایی ها) و مزدوران آن ها یادآور شویم که وحشت و جنایاتی را که شما تحربه می کنید، قریه ها را از بین می برید، خانه ها را آتش می زنید، کودکان و زنان را می کشید، زندان ها را از مسلمان ها پر می کنید و نمونه های وحشت چنگیز، انگلیس و شوروی های سفاک را تکرار می کنید، باید بدانید که این تجربه درین جا همواره ناکام و خنثی ثابت شده است.

به یاد داشته باشید که این ملت به مرگ آبرومندانه آماده است، اما زندگی ذلت و محکومیت را قبول ندارد.

پس بیائید، از تجارب گذشته بیاموزید، از تعقل کار بگیرید، به اشغال ناروای خود نقطه پایان بگذارید و ملت مظلوم ما را بگذارید که در کشور خود مطابق با ارزش های شان، زندگی آرام و عزتمندانه داشته باشند.

در اخیر، در پهلوی تقبیح و محکومیت تهاجم شوروی ها، برای تمام شهدای جهاد افغانستان از بارگاه خداوند متعال جنت الفروس مسئلت داریم، خداوند متعال تکالیف تمام شهدا، زخمی ها، معلولین، مهاجرین و مجاهدین را به دربار خود قول نماید. آمین یا رب العالمین.

امارت اسلامی افغانستان

۳۰/۴/۱۴۴۱هـ ق

۶/۱۰/۱۳۹۸هـ ش ــ 2019/12/27م

Related posts