آوریل 06, 2020

راپورهای موجودیت مجاهدین ترکستان شرقی (ایغور) در افغانستان حقیقت ندارد

راپورهای موجودیت مجاهدین ترکستان شرقی (ایغور) در افغانستان حقیقت ندارد

دیروز، بعضی رسانه های غربی راپورهای را پخش کردند که گویا در یک ویدیوی منتشر شده از کشور سوریه دیده می شود که گروهی از مجاهدین ترکستان شرقی (ایغورها) در افغانستان حضور دارند، اسلحه به دست دارند و بعضی تانک های هاموی و موترهای رینجر را استعمال می کنند.
امارت اسلامی این راپورها را به جدیت رد می کند، اتباع هیچ کشور خارجی در افغانستان وجود ندارند، پس از تجاوز امریکا علیه افغانستان و جنگ گسترده، تمام آن مجاهدین و اتباع خارجی که در سال های جهاد بر ضد شوروی به افغانستان آمده بودند، از افغانستان خارج شدند. بیشتر شان به کشورهای خود و بعضی دیگر شان به بعضی کشورهای عربی رفتند و دران جا برای شان زمینه زندگی مساعد شد.
اما آوازه ها و راپورها در مورد حضور مسلحانه چنین گروه ها در افغانستان پروپاگند محض است و هدف ازان ایجاد بدبینی میان امارت اسلامی و کشورهای همسایه است، تا برای بقای امریکایی های اشغالگر در منطقه بهانه جویی شود.
در ویدیوی منتشر شده از کشور سوریه، عکس های که در مورد افغانستان پخش شده ولباس های نظامی و ملکی افغانی دران نشان داده می شود، یا تصاویر تانک های هاموی امریکایی، موترهای رینجر و اسلحه دران معلوم می شود، آن تصاویراز کدام صحنه ویدیویی قطعات جهادی امارت اسلامی گرفته شده و با سوء استفاده و برای ایجاد بدگمانی، درین ویدیو بکار برده شده است.
امارت اسلامی به کشورهای منطقه و جهان اطمینان می دهد که خاک افغانستان بر ضد هیچ کشوری استعمال نمی شود و از سائر کشورها نیز امید همچو موقف را دارد.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۹/۴/۱۴۴۱هـ ق
۱۵/۹/۱۳۹۸هـ ش ــ ۲۰۱۹/۱۲/۶م

Related posts