ژانویه 20, 2020

امریکایی های اشغالگر و غلامان داخلی شان ۱۵ نفر ملکی را در قندوز، لغمان و کاپیسا شهید و مسجد را تخریب کردند

به دوام جنایات جنگی و ضد بشر، امریکایی های اشغالگر و غلامان پرورده آن ها شب گذشته در قندوز، لغمان و کاپیسا باز هم بر مردم ملکی چاپه زدند، خانه های زیادی، مسجد و مدرسه را تخریب کردند و به شمول ۲ زن ۱۵ نفر ملکی را به شهادت رساندند.

واقعه اول در منطقه چقور قشلاق در مربوط مرکز قندوز رخ داد. امریکایی ها و عساکر استخباراتی اداره کابل بر یک مدرسه دینی چاپه زدند، ۶ تن شاگردان مدرسه را که محو خواب بودند شهید کردند و دیگر شاگردان، استادان و کارمندان مدرسه را لت و کوب کردند. نیز یک استاد و ۴ تن طالب العلم را با خود بردند.

در واقعه دوم، عساکر اشغالگر امریکایی و مزدوران داخلی شان در منطقه گورگندی ولسوالی علینگار ولایت لغمان بر یک قریه چاپه زدند. یک باب مسجد و چندین خانه ها را درین فصل زمستان تخریب کردند. ۶ نفر ملکی (ملک میانور، محمدولی، مردی خان، شیرمحمد، خیرالله و گل خان) را بسیار به قساوت به شهادت رساندند و ۳ نفر (سرور، قادر و شامر) را زخمی کردند و دیگر مردم را نیز لت و کوب کردند.

جنایت سوم در چاپه مشترک امریکایی های اشغالگر و عساکر داخلی در منطقه بدراب و سه پدر ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا رخ داد.

درین واقعه چندین خانه ها تخریب و اموال و اجناس قیمتی مردم چور شد و یکنفر ملکی به نام سمیع الله با دو زن از خانواده او بسیار به قساوت به شهید رسیدند.

این جنایات در حالی انجام می یابد که در سال گذشته (۲۰۱۹ میلادی) نیز در چاپه ها، بمباردمان و حملات امریکایی های اشغالگر و قاتلان اجرتی سی آی ای به نام صفر یک، صفر دو و دیگر عساکر منسوب به اداره کابل ۵۴۲۳ افراد ملکی را شهید و ۳۲۸۴ تن دیگر را زخمی کردند.

همچنان ۱۰۲ باب مساجد، ۱۱ باب مدارس دینی، ۱۸ باب مکاتب، ۲۰ باب کلینک های صحی، ۱۶۵۰ باب خانه های ملکی، ۱۷۱۹ باب دکان ها و ۸۸۱ عراده موترهای مردم ملکی را از بین بردند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی امارت اسلامی
۱۴/۵/۱۴۴۱هـ ق
۱۹/۱۰/۱۳۹۸هـ ش ــ 2020/1/9م

Related posts