فوریه 29, 2020

یکشب و چند رویدادهای وحشت

سخن روز :

اشغالگران و رژیم مزدور پری شب در مناطق مختلف کشور بر خانه های مردم ملکی، مساجد و مدارس حملات انجام داده اند، به ویژه شماری زیادی افراد ملکی را در قندوز، کاپیسا، لغمان و فراه شهید، زخمی و بندی کرده اند، خانه ها را تخریب و مردم ملکی را با تلفات مالی دچار ساخته اند.

اشغالگران و عساکر داخلی در اثنای چاپه بر خانه های مردم ملکی و مدرسه احمدیه در منطقه چقور قشلاق مرکز قندوز ۶ تن شاگردان را شهید و امام مسجد جامع و استاد همین مدرسه را با ۴ شاگرد دیگر بندی کرده اند.

اشغالگران و غلامان شان در مناطق بدرآب و سه پدر ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا دروازه های خانه های مردم ملکی را شکستند، یکنفر ملکی و دو زن از خانواده او را به شهادت رساندند.

اشغالگران و عساکر رژیم مزدور یک مسجد و چند خانه را در منطقه گورگندی ولسوالی علینگار ولایت لغمان از بین بردند، ۶ نفر ملکی را شهید و ۳ تن دیگر را زخیم کردند و مردم را با خسارات مالی نیز دچار ساختند.

دو تن متعلم در یک حمله هوایی دشمن مشترک در نزدیکی ولسوالی خان آباد ولایت قندوز زخمی شده اند.

همچنان اشغالگران و عساکر غلام اداره کابل در هنگام چاپه بر خانه های مردم ملکی در منطقه خورمالق شهر فراه شماری از دکان ها را شکستند، پول نقد و اجناس قیمتی را با خود بردند، یک خانه را منفجر ساختند و ۶ نفر ملکی را بندی کردند

افغان ها هر روز با چنین رویدادهای وحشیانه اشغالگران و رژیم کابل رو برو هستند. دشمن به گونه پیهم بر مناطق مسکونی مردم ملکی، مساجد، مدارس، مکاتب، کلینک ها و تاسیسات عام المنفعه چاپه می زنند، بمباردمان می کنند و مردم ملکی را به بهانه های مختلف شکنجه می کنند، اموال شان را به تاراج می برند و حقوق اولیه بشری را لگدمال می کنند.

اشغالگران و رژیم دست نشانده اگرچه ظاهراً لاف از بشر دوستی، حقوق زنان و کودکان و حفاظت اماکن مذهبی و ادارات تعلیمی می زنند، اما در عمل دشمنی خود را با ارزش ها و حقوق یاد شده واضح ساخته اند و چهره وحشیانه شان افشا شده است.

امارت اسلامی ظلم و وحشت دشمن مشترک در برابر مردم ملکی را تقبیح نموده، نشانه بزرگ بزدلی و ناکامی دشمن می داند. امارت اسلامی همواره انتقام مردم و مقدسات خود را از دشمن مشترک گرفته است و حالا هم متعهد هست که از مردم، ارزش ها و شعائر دینی خود دفاع می کند و درین راستا از هیچگونه قربانی دریغ نمی ورزد.

Related posts