آوریل 06, 2020

تجاوزی دیگر بر حق فلسطینیان

تجاوزی دیگر بر حق فلسطینیان

تبصره هفته:

بیشتر از 70 سال می شود که ملت مظلوم فلسطین به سمبول محرومیت از  حقوق حقۀ خود تبدیل گردیده است. مسلمانان فلسطینی مظلومترین مردم روی زمین هستند که 85 فیصد خاک تاریخی کشورشان (فلسطین) بزور و تزویر از آنها گرفته شده است و بیشتر از نیمی  از نفوس آن در کشورهای همسایه و جهان دیگر در مهاجرت و بی خانمانی سپری می کنند. ملت افغان که بمانند فلسطینیان مصائب جنگ، بی خانمانی و اشغال را تحمل کرده اند، درد ملت مظلوم فلسطین را بهتر از هرکس دیگر  درک می کند.

اما دل های اشغالگران جهانی بازهم بر ملت ناتوان فلسطین سرد نشده است و هنوز هم با پیشکش کردن طرح های ظالمانۀ تازه می خواهند که بخش های باقیمانده از فلسطین نیز اشغال شود و این ملت مظلوم را از تمام حقوق خود محروم کنند.

اولین تجاوز بر ملت فلسطین زمانی آغاز شد که هفتاد سال پیش در خاک و سرزمین آنها دولت صهیونیستی ایجاد گردید و بیشتر از نصف خاک مسلمانان فلسطین را غصب کردند. پس از آن در سال 1967 میلادی رژیم صهیونیستی سرزمین باقی مانده از مسلمانان فلسطین را نیز اشغال کردند و بشمول مسجد اقصی، بخش شرقی بیت المقدس را تحت تصرف خود در آوردند. و شروع به ساخت و ساز شهرک ها در زمین های مسلمانان کردند. در این روزها که ترامپ رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتنیاهو رئیس اسرائیل طرح معامله قرن را اعلام کردند، هدف شان اینست که به اشغال زمین مسلمانان و خصوصا بیت المقدس مشروعیت بدهند و مسلمانان فلسطینی را برای همیشه از دعوای خواستن حقوق حقه خود منصرف نمایند.

چنانچه  از یکسو اشغال مسجد الاقصی اولین قبلۀ مسلمانان یک قضیۀ مشترک است که باید در موردش مسئولیت دینی خود را انجام دهند، از  جانب دیگر بحیث یک جامعۀ انسانی،  غصب حقوق ملت فلسطین چنان ظلم صریح و آشکار است که باید همۀ انسان های جهان علیه آن بایستند و برای جلوگیری آن تلاش کنند.

اگر وجدان بشری در سطح جهانی زنده باشد و قانون جنگل در جهان نافذ نباشد، پس باید اجازه داده نشود که دسیسۀ محو یک ملت کامل عملی شود و فلسطینیان از کشور خود و حقوق اساسی زندگی محروم شوند.

امارت اسلامی افغانستان که همیشه اخوت دینی و همدردی خود را با ملت مظلوم فلسطین اعلام کرده است، صدای مخالفت شدید خود را با طرح جدید اعلام میدارد، و آن را تجاوزی آشکار بر حقوق فلسطینیان می شمارد. کشورهای اسلامی و تمام جوانبی که بر اصل عدالت باور دارد، باید اجازه ندهند که این طرح ظالمانۀ ظلم، غصب و تجاوز عملی شود.

Related posts