آوریل 10, 2020

اعلامیه کمیسیون امور زندانیان در مورد وفات یکتن بندی در زندان پلچرخی

اعلامیه کمیسیون امور زندانیان در مورد وفات یکتن بندی در زندان پلچرخی

از زندان شوم پلچرخی یکبار دیگر با تاسف خبر به دست آورده ایم که یکتن زندانی مریض عجب گل پسر حاجی بور باشنده قریه گنج آباد ولسوالی بالابلوک ولایت فراه شب گذشته بر اثر بیماری در بلاک دهم زندان وفات نموده است. انا لله و انا الیه راجعون.
نامبرده از مدت زیادی به اینسو از بیماری که عائد حالش گردیده بود رنج می برد، اما مقامات زندان به تداوی مناسب او توجهی نداشتند.
مرحوم عجب گل مانند دیگران زندانیان مظلوم که در زندان های اداره کابل وفات نموده اند، بر اثر بیماری قابل علاج جان خود را از دست داده است.
این بندی در حالی زندگی خود را از دست می دهد که هزاران تن بندی دیگر نیز در زندان های اداره کابل و اشغالگران به تکالیف گوناگون گرفتار و درین اواخر با خطر وبای کرونا مواجه هستند.
اما اداره کابل و پشتیبانان خارجی شان به تداوی و وضعیت صحی بندی های بیمار هیچگونه توجهی ندارند و نه هم برای عزیزان زندانیان اجازه می دهند که برای بیماران خود بیرون از زندان زمینه تداوی برابر بکنند.
کمیسیون امور زندانیان امارت اسلامی یکبار دیگر بر تمام سازمان های حقوقی، نهادهای خیریه صحی و دیگر ادارات مستقل بشری صدا می کند که برای تغییر این وضعیت گام های جدی برداشته، مسئولیت های شان را ایفا نمایند و برای زمینه سازی محاکمه متخلفین کمک کنند. والسلام.

امارت اسلامی افغانستان
کمیسیون امور زندانیان
۲۶/۷/۱۴۴۱هـ ق
۲/۱/۱۳۹۹هـ ش ــ 2020/3/21 م

Related posts