می 27, 2020

شهنشاهان فقیر

شهنشاهان فقیر

ابوجهاد برابچه ای

امروز یکی از دوستان عکسی از دمپایی‌های مجاهدان خاشرود برایم فرستاد. مجاهدی که بنا بر فقر و تنگدستی، دمپایی‌های کهنه‌ پاره، و در عین حال، دو رنگ به پا دارد.

این تصویر بیش از حد مرا متاثر ساخت. این‌جا بود که یقین کردم واقعا پیروزی‌های مجاهدانِ عصر حاضر و شکست دشمنانِ عربده‌کش، معجزه‌ای از معجزه‌های پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم است. این پیروزی‌های عجیب و غریب، که خارج از معادلات عقلی ‌اند و با ترازوی عقلِ ظاهری سنجیده نمی‌ شوند، ریشه‌ای غیبی دارند و از آبشخوری ماورای حواسّ ظاهری تغذیه می‌شوند.

ای دوستان و ای دشمنان ! آهای مردم دنیا ! تکرار می‌کنم، با گوشِ هوش بشنوید و از ژرفای عقل یقین کنید که جنگ مجاهدان امارت اسلامیِ افغانستان با امریکایی ها و غلامان‌ شان، قبل از این‌که کرامتی از مجاهدان باشد، معجزه‌ای از معجزات پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم است. این مجاهدانِ پابرهنه، با دست خالی و شکم گرسنه، به مقابله با امپراطوران زمان پرداختند، با کلاشنکوف‌های زنگ‌زده و خشاب‌هایی که بنابر نبودِ چانته، آن‌ها را در جیب می‌گذاشتند، به جنگِ B52 رفتند.

به خدا قسم که این مبالغه و اغراق نیست. مجاهدان با دست خالی به میدان جنگ رفتند. عمرمختار با دست خالی، دشمن را در کمربند خاشرود به خاک سیاه نشاند. اگر باور ندارید بروید از افراد دشمن بپرسید که چه بلایی بر سرشان آمد.

شهید عبدالناصر ایوبی رحمه‌الله در روزهایی که چاپه‌های دشمن در خاشرود به اوج خود رسیده بود، سلاح خود را بر روی دوچرخه بسته بود و با آن به این طرف و آن طرف می‌رفت. شهید حاجی سیف‌الله رحمه‌الله که در تحریک دومِ امارت نقش کلیدی داشت، در ابتدای کار، موتورسیکلت و یا موتری هم برای سواری نداشت و با دوچرخه‌ای کارهای جهادی را پیش می‌برد.

آیا امکان دارد الله متعال چنین مجاهدان مخلصی را ناکام نماید، دست‌های شان را خالی برگرداند و آن‌ ها را به منزل مقصود نرساند؟ آیا امکان دارد خدای متعال، چنین مجاهدان صحابه‌منشی را نصرت و یاری ننماید؟ آیا مگر غیر از این است که همین مجاهدانی که کفش و دمپایی برای پوشیدن ندارند، آمریکای عربده‌کش و مغرور را به خاک ذلت نشاندند؟ آیا مگر همین مجاهدانی نبودند که قبلا موتورسیکلتی برای سواری نداشتند، اما دوباره سوار بر تانک‌هایی که از دشمن غنیمت گرفته بودند، بر آن‌ها یورش بردند؟

امید قوی به رحمت الله داریم، تا زمانی که این مجاهدان پابرهنه در میدان جهاد هستند، پیروزی از آنِ ماست.

Related posts