می 25, 2020

شهادت زنان و کودکان، تا چه وقت ؟

شهادت زنان و کودکان، تا چه وقت ؟

سخن روز :

روز گذشته، نیروهای اشغالگر در منطقه خوشاب ولسوالی دامان ولایت قندهار، مردم ملکی را هدف حمله درون قرار دادند. به گفته مردم محلی ؛ درین حمله ۱۱ نفر ملکی که بیشتر شان زنان و کودکان هستند، شهید و زخمی شده اند.

در توافقنامه ده حوت میان امارت اسلامی و امریکا، نوشته است که امریکا، متحدین خارجی شان و اداره کابل بمبارد، حملات درون، سلاح های ثقیل و میزایلی انجام نمی دهند، اما از امضای پیمان تا اکنون، امریکایی ها و اداره مزدور در موارد زیادی مردم ملکی را هدف قرار داده و با تلفات جانی و مالی دچار ساخته اند.

در ماه گذشته نیز در حملات هوایی و میزایلی اشغالگران و اداره کابل در قندوز، بغلان، ارزگان، پکتیکا، هلمند، غزنی، زابل، فاریاب و بدخشان، تعداد زیادی هموطنان ما شهید و زخمی شدند و خانه های شان ویران شد. متاسفانه، در چند روز ماه جاری نیز ما شاهد آزار و اذیت و شهادت مردم بی گناه ملکی و ویرانی خانه های شان از سوی اشغالگران و رژیم کابل هستیم.

امارت اسلامی عملیات و حملات بر ضد مردم ملکی را به سخت ترین الفاظ محکوم می کند و کشتار، ویرانی خانه ها و چپاول دارایی مردم مظلوم خود را تحمل نمی تواند.

ما با استفاده از همه راه های ممکن تلاش می کنیم که مظلومیت مردم ما پایان یافته، در زیر چتر صلح دائمی زندگی بکنند و مطابق با آرمان های مردم مجاهد ما، نظام همه شمول اسلامی را حاکم بسازیم.

امریکا پیش از همه باید جنگ، بمبارد و حملات درون بر ضد افغان ها را متوقف بسازد، بر توافقنامه امضا شده با امارت اسلامی کاملا عمل بکند و موانع را از سر راه صلح بردارد.

Related posts