جولای 13, 2020

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد جنایت بزرگ اداره کابل در هلمند

اظهارات سخنگوی امارت اسلامی در مورد جنایت بزرگ اداره کابل در هلمند

به دوام جنایت های جنگی و ضد بشری، حدود ساعت ۹ صبح امروز، از سوی لواء دوم قول اردوی میوند اداره کابل بر مرکز فروش مواشی مردم ملکی (به نام گنج) و ازدحام مردم، حملات راکتی صورت گرفت.
درین وحشت بزرگ، ده ها تن مردم ملکی به شمول کودکان و موسفیدان، شهید و زخمی شدند و همچنان تعداد زیادی مواشی مردم نیز تلف شد.
امارت اسلامی این جنایت بزرگ دشمن را، که به گونه قصدی انجام یافته، به شدید ترین الفاظ تقبیح نموده، و آنرا را یک فاجعه و عمل ضد بشر می داند.
جای بسیار تاسف اینست که اداره کابل، ارگ و سائر مسئولین، بجای اینکه از مردم هلمند در مورد این وحشت بزرگ خود، پوزش می خواستند و وعده گرفتاری و مجازات جنایتکاران را می دادند، بر چشم تمام مردم هلمند خاک پاشیدند و این حملات راکتی را به الفاظ گنگ، حمله موتربمب معرفی کردند، تا این واقعه را به مجاهدین امارت اسلامی ربط بدهند.
در حالی که، تمام اسناد ویدیویی، صوتی و تصویری محل رویداد، شاهدی بر حملات راکتی می دهد، و نیز در نزدیکی این بازار هیچ عملیات نظامی و درگیری هم رخ نداده بود.
اما انکار اداره کابل و منسوب کردن مسئولیت آن به جهت دیگر، ثابت می کند که پشت اینگونه جنایات همیشه دست اداره کابل می باشد، سپس برای اینکه مورد ملامتی قرار نگیرد انکار می کند و به پروپاگند های خلاف واقعیت و فریب دادن مردم می پردازد.
رسانه ها می توانند به محل رویداد بروند، از مردم معلومات بخواهند و راپورهای مستند پخش کنند.

قاری محمد یوسف احمدی، سخنگوی امارت اسلامی
۸/۱۱/۱۴۴۱هـ ق
۹/۴/۱۳۹۹هـ ش ــ 2020/6/29م

Related posts