شنبه ، 24 آگوست ، 2019

کشور را از که نگه می دارید ؟

کشور را از که نگه می دارید ؟

سخن روز :

پیام امیرالمؤمنین حفظه الله وضعیت سیاسی، نظامی و اجتماعی کشور را به خوبی احاطه کرده است. در سطور ذیل به چند بخشی این پیام اشاره می کنیم :

قربانی های مجاهدین در پیام امیرالمؤمنین ستوده شده و مجاهدین متوجه شده اند که با ملت مظلوم خود برخورد نیک داشته باشند، تاسیسات عام المنفعه، ادارات تعلیمی و مراکز صحی را حفاظت بکنند و تمام توانایی شان را برای رفاه، خوشحالی و امنیت مردم بکار بیاندازند.

به اشغالگران گفته شده که اگر واقعا خواهان حل مسالمت آمیز معضل هستید، از حملات و عملیات های شبانه بر مناطق مسکونی، مساجد، مکاتب، کلینک ها و بازارها دست بگیرید، کشتار زنان و کودکان را متوقف بسازید و از اظهارات ضد و نقیض در مورد صلح و جنگ افغانستان دست بردار شوید.

به نیروهای مدافع اشغالگران که در چوکات رژیم کابل کار می کنند توصیه شده است که دیگر از جنگ در برابر مردم، ارزش ها و کشور خود دست بگیرید، تا از ذلت دنیوی و عذاب اخروی نجات پیدا کنید. همچنان به نیروهای رژیم گفته  شده است که شما لاف از نگهداری وطن می زنید، اما عملا در بین نیروهای اشغالگر قدم می زنید، بر خانه های هموطنان تان چاپه می زنید، دست ها و پاهای شان را می بندید و به اشغالگران می سپارید. پس وطن را که از نگه می دارید ؟!

به مناسبت صدمین سالروز استقلال از انگلیس به جوان ها گفته شده است که چنانچه نیاکان ما در برابر اشغالگران جهاد و مبارزه نمودند و صد سال پیش استقلال خود را بدست آوردند، ما باید همچون نیاکان خود در برابر اشغالگران کنونی جهاد و مبارزه نمائیم، تا کشور خود را از اشغال کنونی نجات دهیم و نظام مستقل و اسلامی را در کشور حاکم بسازیم.

در پیام امیرالمؤمنین حفظه الله از مجاهدین و مردم ثروت مند خواسته شده که ایتام، بیوه زنان، معلولین، اسرا و مردم بی بضاعت را فراموش نکنند و به حد توان خود با آن ها همکاری نموده آن ها را در خوشی های عید شریک بسازند.

امارت اسلامی به دفاع از دین و میهن کمر بسته و درین راستا بیش از هر کسی قربانی داده است. اگر دیروز در برابر شر و فساد برای پاسداری از ارزش های دینی، منافع ملی و تمامیت ارضی مبارزه کرد و کشور را از چند پارچگی نجات داد، امروز معرکه استقلال کشور از چنگ اشغالگران را داغ نگه داشته، زحمات زیادی را متقبل شده و ان شاء الله آن روز نزدیک شده است که تمام اشغالگران بر اثر قربانی ها و زحمات فراوان افغان ها از کشور ما خارج شوند، آزادی ما اعاده شود و از نظام همه شمول اسلامی برخوردار شویم. به امید آن روز.

Related posts