سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

چانه زنی های مذاکرات حقیقت ها را برملا ساخت

چانه زنی های مذاکرات حقیقت ها را برملا ساخت

سادات چرخی

امروز از همه وقت دیگر، زمانی رسیده که صادق و کاذب، وطن دوست و خاین، افغان مومن ونفاق زده از هم جدا شوند ولشکریان اسلام و فرزندان اصیل این میهن از لشکریان طاغوت و حامیان اشغال راه های شان را خود مجزا نمایند.

قبلا شماری از هموطنان ما از اثر تبلیغات دورغین رسانه ها وتلویزیون های مزدور به آسانی نمی توانستند از وضعیت کشور، سیاه وسفید و حق وباطل را معلوم نمایند و حقیقت نزاع میان طرفین درگیر (طالبان جمع ملت و امریکایی ها جمع رژیم دست نشانده اش) را تشخیص دهند.

اما اکنون جریان مذاکرات دوحه همه چیز را برملا ساخت و همه تبلیغات هژده ساله دشمن را نقش برآب نمود و ثابت شد که کدام لشکر برای حفظ وامنیت واشنگتن و نیویارک تجهیز و تمویل می گردند وبه جنگ سوق داده می شوند و کدام لشکر درکنار مردم اش با پاهای نیمه برهنه برای آزادی کشور شان علیه قوای خارجی و حامیان آن می جنگند.

اشرف غنی رئیس رژیم کابل، مسئولین امنیتی را به صراحت مخاطب قرار داد وگفت : «از برکت قربانی های شما امروز امنیت واشنگتن و نیویارک تأمین است» یعنی هدف قربانی های اردو، پولیس، اربکی و دیگر سکتورهای امنیتی را مشخص ساخت که برای تأمین امنیت نیویارک و واشنگتن می جنگند.

امروز همه جهانیان می دانند که جنگ جاری در کشور ما، جنگ میان طالبان و امریکایی ها و شرکای بین المللی اش است، نه جنگ ذات البینی میان افغان ها. حقیقت امر نیز همین است اگر قوای اشغالگر از کشور ما خارج شود جنگ به زودترین فرصت فرو کش خواهد کرد.

لهذا هر عسکر، پولیس، اربکی و دیگر افرادی که زیر هر نامی که درکنار امریکایی ها و شرکای بین المللی اش می جنگند در جمع امریکایی ها شمرده می شوند و در روز جزا با امریکایی ها حشر می شوند.

از سوی دیگر از چانه زنی های مذاکرات، هدف اصلی طالبان نیز برملا گردید که در واقع طالبان مطابق خواسته ملت مسلمان افغانستان، غرض اخراج قوای متجاوز امریکایی از کشور و برای اقامه نظام خالص شرعی می جنگند و این جنگ آزادی خواهی وجنگ برای اقامه نظام اسلامی از نگاه شریعت کاملا مقدس شمرده می شود و کشته های شان شهید و غازیان شان مأجور می باشند.

همچنان چانه زنی های هر دو طرف مذاکرات در واقع هدف اصلی هر دو طرف درگیر را همگانی ساخت که طالبان جز به خروج قوای اشغالگر و مصالحه با همه افغان های صلح دوست و اقامه نظام خالص اسلامی در کشور اعتقاد دیگری ندارند و مطالبه شان که در توافق صلح با اشغالگران امریکایی تحریر یافته بود همه آن خواسته های ملت مسلمان افغانستان بود نه خواسته های دیگران. اما امریکایی ها بودند که خواسته های نامشروع شان را مطالبه می نمودند و می خواستند به اشغال شان ادامه دهند.

و همچنان این مذاکره چهره های وطن فروش و بی هویت افغانی را نیز هویدا ساخت که این مزدوران داخلی چقدر به شکست وناتوانی باداران امریکایی شان خسته و ذلیل گشته بودند و بر اخراج قوای متجاوز امریکایی وناتو ناله وفریاد می زدند و می گریستند.

بناءً ای ملت مسلمان افغان ! ای فرزندان اصیل این مرز و بوم ! در هر لباس و با هر نامی که هستید بیشتر از این نباید انتظار کشید تا امریکایی ها یا کدام کشور بیرونی بیایند و ما افغان های مسلمان را متحد سازند، بلکه بیایید خود متحد شویم و با در نظرداشت ارزش های اسلامی و افغانی یکپارچه و بسیج شویم و هر کسی که بر خلاف ارزش های دینی و افغانی ما گام بردارد پایش را بشکنیم.

طالبان به صراحت صدا می کنند که آنان بر آزادی بیان، حقوق زنان و حقوق همه شهروندان کشور در چارچوب اسلام عقیدتمند هستند، اما آن هایی که از دست آورد های هژده ساله و خط های سرخ و سیاه سخن می گویند و شماری از قاتلان اجرتی را زیر نام کماندو، اردو، پولیس و اربکی را بر خلاف ملت می جنگانند وتأسف بر حال چنین کسانی که هنوز درک نکردند که چرا برای اهداف امریکایی ها و یا حفظ امنیت واشنگتن ونیوریاک خود را می کشند ؟!!!

امروز همه ویژه گی های این دو طرف درگیر در کشور آفتابی شده است، ای افغان هایی که فرزندان این کشور هستید به خود بیایید و سلاح امریکایی را از شانه هایتان دور اندازید و یا غیرت کنید از این سلاح برخلاف اشغالگران و مزدوران شان استفاده کنید و دنیا وآخرت تان را نجات دهید و با برادران آزادی خواه و مجاهدین سربکف امارت اسلامی یکجا شوید و همچو اجداد و نیاکان تان در برابر متجاوزین و اشغالگران یک پارچه و مشت فولادین شوید، تا کشور عزیز ما یکبار دیگر آزادی اش را زیر سایه نظام خالص اسلامی شاهد باشد و هم فریضه دینی و اسلامی  خود را نیز بجا آورده باشیم.

Related posts