سه شنبه ، 22 اکتبر ، 2019

نمایندگان طالبان ؛ سیاستمداران کم نظیر تاریخ

نمایندگان طالبان ؛ سیاستمداران کم نظیر تاریخ

سعید مبارز

نمایندگان طالبان سیاستمداران متدین، متعهد، صادق و هدفمند، الگوهای صبر، استقامت، صلابت و شهامت، نمونه های وقار، شرف، عزت و غیرت، چهره های بشاش و نورانی و قیافه های سنتی و مذهبی با عظمت، ابهت و شوکت ایمانی، در مهد اسلام تربیه شدند، از سرچشمه زلالش سیراب گشتند و در مسیر حق گام می گذارند.

دیانت و ایمانداری شان آن ها را هیبت و شکوه عمری بخشیده است. هرگاه با تیم مذاکراتی امریکا در مذاکرات می نشینند چنان با کمال خاطر سخن می رانند، انگار صاحب مجهز ترین و قدرتمند ترین ارتش دنیا باشند.

در رفتار و کردار، در دیالوگ و گفتگو، در سیاست و نظام داری، مو به مو احکام و دستورات شرعی را مراعات می کنند .

نه از ظاهر آراسته و پیراسته دشمن ترس در دل دارند و نه از تهدیدها و اخطاریه های مخالفین مضطرب و پریشان می شوند و نه هم پروپاگندها و تبلیغات بی اساس متجاوزین برای شان ضعف و ناتوانی می آورد.

از موقف سیاسی خود در مقابل اشغالگران کوچک ترین نوع تنازل نشان نداده و افتخارانه به موقف شان اصرار دارند.

فهم و درک آن ها از ارزش ها و اصول دیپلوماسی، دیپلوماتان جهان را متحیر ساخته است.

بر خلاف سیاستمداران کاذب دنیا، هیچگاه در پی فریب و نیرنگ نبوده و هرگز برای کسی دروغ نگفتند و به  آنچه وعده دادند جامه عمل پوشانیدند.

آنها برای جهانیان ثابت کردند که وارثان پیامبران و مدافعین  واقعی اسلام هستند و برای دفاع از ارزشهای دینی و اسلامی آماده هر نوع قربانی و جانفشانی هستند .

ثبات و پایمردی شان برای همه عیان گشته، خسته گی و نا امیدی برای آنها و لشکریان شان مفهومی ندارد، عزم فولادین و اراده آهنینِ برای ادامه مبارزات سیاسی، نظامی و فرهنگی شان دارند.

اینها علمبرداران راه آزادی و استقلال بوده و  مسلمانان جهان بخصوص افغان ها به آنها چشم امید دوخته اند. مسلمانان در گوشه ها و اکناف جهان برای پیروزی شان دعا کرده و موفقیت شان را در مقابل اشغالگران آرزو می کنند.

ما هم این را آرزو داریم که از اثر مساعی و زحمات این بزرگ مردان و جانفشانی ها و قربانی های فرزندان مجاهد کشور به آزادی و استقلال واقعی برسیم. ان شاء الله و ما ذلک علی الله بعزیز .

Related posts